www.vnl.ee

Jüri Jaanson kutsus Pavel Loskutovi Pärnu jõe kallastele jooksma

Pühapäevasel Jüri Jaansoni jooksul ümber Pärnu kahe silla andis lubaduse osaleda Eesti tippmaratoonar Pavel Loskutov.

Eksmaailmameister Jüri Jaansoni ja sõudetreener Matti Killingu Idee rajada Pärnu Kesklinna ja Papiniidu silla vahele jõe kallastele spordirada leidis väga hea pinnase nii Pärnu linnajuhtide kui sportlaste juures. Arvata võib, et ühiste pingutuste läbi mõne aasta pärast see 10 kilomeetri pikkune ja vähemalt 6 miljonit krooni maksev jooksu- ja rattarada ka valmib.

Esimese sammuna jõekallaste tutvustamisel korraldatakse Jüri Jaansoni jooks pühapäeval, 7.oktoobril algusega kell 13 vana silla teatripoolsel otsal ja fini¹iga ujuvrestorani ees. 80 esimest lõpetanut ootab Jaansoni näopildi ja jooksu logoga T-särk.

Rajale, mis kulgeb Kesklinna silla ületamise järel mööda Pärnu jõe kallast lihakombinaadi varemete alt, seejärel mööda SK Pärnu sõudebaasist, Visu suusavabriku alt, tuleb korraks Niidu oja juures suurele teele, keerab siis Niidu metsa, kulgeb üle Papiniidu silla, keerab Lao tänavale, möödub kalakombinaadist ja kulgeb edasi mööda jõekallast fini¹ini, oodatakse kõiki huvilisi. Liidrite ees ja viimase jooksja järel sõidab mägirattur, seega pole suures osas tähistamata rajal eksimist karta.
Osavõtutasu ei ole, maksma peab üksnes kümme krooni rinnanumbri eest, mis jääb igaühele mälestuseks.

Jooksule, millega tähistatakse ühtlasi Pärnu linna 750. aastapäeva, on osa auhindu välja pannud linnavalitsus, teise osa annavad sponsorid. Auhinnalaud ootab kolme paremat naist ja meest, samuti üht neidu ja noormeest, nais- ja meesveterani ning parimat pärnulast.

Pärnu linnavalitsus autasustab parimat naist ja meest stardist 750 meetri kaugusel fikseeritavas vahefini¹is (linakombinaadi ees). Vahefini¹eid on rajal veel mitu, seejuures panevad seal auhindu (mis ei pruugi kuuluda parimaile, vaid autasustaja otsusel näiteks edukaimale kaitseväelasele või 23ndana tulnule) välja jõeäärsed firmad.

Sel ajal, kui jooksjad on rajal, korraldab spordipood PeterSport ujuvrestorani ees 300-meetrise lastejooksu.

Rajale läheb ka üks organisaatoreid Jüri Jaanson, kuid favoriit on kahtlemata Eesti maratonijooksu rekordimees Pavel Loskutov. Teisipäeval Kislovodskist treenimast naasnud ja maratoniks valmistuvale Loskutovile on elu esimene esinemine Pärnus selle sügise ainus jooks Eestis.

Kaasa löövad Pärnu kergejõustiklased ja sõudjad, jooksma saadetakse Pärnu pataljoni kaitseväelased.


   03 Oktoober 2001