www.vnl.ee

Kundas avatakse tsemendimuuseum

Teisipäeval, 28. detsembril kell 12.30 avatakse Kunda Tsemendimuuseum.

Muuseumis on võimalus tutvuda tsemendi leiutamise ja kasutusele võtmise looga, tsemendi tootmisprotsessiga ja Kunda tsemendivabriku ajalooga.

Muuseumis saab ülevaate tänapäeva tsemenditööstusega huvitava animatsiooni ja filmide abil. Muuseumisse on paigaldatud suur liikuv pöördahi, mida läbides saab tunnetada tunnet, mis on klinkril pöördahjus keereldes. Lisaks on võimalik liikuda Kunda I tsemenditehase piirkonnas, näha Euroopa ainsat säilinud tsemenditootmiseks kasutatud pudelahju, Baltikumi vanimat hüdrojaama ning looduskaunist Kunda jõe ürgorgu.

Tsemendimuuseumi loomise leping sõlmiti Kunda linna ja SA Virumaa Muuseumid vahel 27. mail 2004.a, sihtasutus hakkas lepingu alusel haldama Kunda muuseumi. Virumaa Muuseumid pakuvad Virumaa põhjarannikul lisaks tsemendimuuseumile võimalust külastada ka Toolse Ordulinnust ja Karepa Kalame Talumuuseumi.

Viimastel aastatel on Kundas suurenenud linna külastavate turistide arv, millele on kaasa aidanud keskkonnaseisundi märgatav paranemine. Suvel Kunda rannas toimunud rahvusvahelise Sõbralaada üritusest võttis osa 10 000 inimest, järgmise aasta suursündmuseks on traditsiooniline Merepäev. Tsemendimuuseumi avamine annab võimaluse järgmistel aastatel veelgi linna külaliste hulka suurendada.

Lisainformatsioon:

SA Virumaa Muuseumid www.svm.ee

Allar Aron - Kunda linnapea
Tel.: 32 55 960
GSM: 50 23 253
Faks: 32 55 962
E-post: allar@kunda.ee


   28 Detsember 2004