www.vnl.ee

Teisipäeval avatakse Virumaa esimene munitsipaalelamu

Rakveres Lennuki tänaval avatakse teisipäeval linna ja teadaolevalt kogu Virumaa esimene munitsipaalelamu, mis hakkab eelkõige pakkuma peavarju sundüürnikele.

Ametlik avamisüritus toimub Lennuki 10 asuvas munitsipaalmajas 28. detsembril kell 12.30.

Kahekorruselises munitsipaalelamus on 18 korterit - 13 kööktuba, 4 ühetoalist korterit ja üks kolmetoaline korter. Kööktubade pindala on ligi 16 ruutmeetrit, ühetoaliste korterite pindala ligi 30 ruutmeetrit ning kolmetoaline korter on 74,2 ruutmeetrit.

Tegemist on esimese linna poolt korda tehtud majaga Lennuvälja linnaosas, endises sõjaväelinnakus. Nõukogude ajal asus selles majas sõjaväeosa meditsiiniüksus.

Lisaks maja ümberehitamisele korrastati ümbrus, sealhulgas lammutati kõrvalasunud endise klubihoone varisemisohtlikud varemed. Kokku läksid kõik tööd maksma 4 156 300 krooni. Maja ümberehitamist finantseeris osaliselt KredEx 2 137 500 krooni.

Järgmisena võidakse samas piirkonnas munitsipaalelamuks ümber ehitada endine kasarm - silikaltsiiplokkidest hoone Nortsu tee ja Lennuki tänava nurgal, taotledes selleks vahendeid nii Eesti riigilt kui ka euroliidu fondidelt.


   28 Detsember 2004