www.vnl.ee

Purjus juht põhjustas liiklusõnnetuse

Eile, 11.aprillil kella 20.20 ajal toimus liiklusõnnetus Ida-Virumaal Tallinn - Narva maantee 157.kilomeetril, kus sõiduauto, mille roolis oli raskes alkoholijoobes mees, kaotas juhitavuse ning sõitis ette mikrobussile, milles oli kümme reisijat. Liiklusõnnetuses sai kannatada üks inimene.

11.04.2005 õhtul toimus liiklusõnnetus Ida-Virumaal Tallinn - Narva maantee 157.kilomeetril Kohtla vallas Kukrusel, kus sõiduauto Fiat Punto, mille roolis oli 54-aastane alkoholijoobes Viktor, kaldus vastassuuna vööndisse, kus põrkas kokku vastutuleva reisimikrobussiga Mersedes Benz, mida juhtis 35-aastane Eduard. Mikrobussis oli avarii ajal kümme inimest, neist kerge põrutuse sai 66-aastane Maret, kes peale esmaabi osutamist lubati kodusele ravile.

"Viktoril tuvastati 3,85-promilline alkoholijoove, tema kaasreisija aga oli sootuks koomas - 5,83-promillise joobega," sõnas Ida Politseiprefektuuri Jõhvi politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Reeno Kullamä.

"Purjus juht on potensiaalne mõrvar, kes seab ohtu nii enda kui ka kaasreisijate elu. Õnneks ei olnud selle liiklusõnnetuse tagajärjed nii rasked, kui oleks võinud olla," lisas Reeno Kullamä.

Politsei alustas väärteomentlust Liiklusseaduse § 74´17 ja 74`19 alusel ehk mootorsõidukijuhi poolt varalise kahju tekitamine alkoholijoobes juhtimise eest, mille eest võib roolijoodikule määrata rahatrahvi kuni 18 000 krooni.


   12 Aprill 2005