www.vnl.ee

ETVs jõuab eetrisse kuueosaline doksari "Lähim Ida"

Alates esmaspäevast, 11. aprillist jõuab Eesti Televisioonis igal esmaspäeval algusega kell 20.05 eetrisse kuueosaline teleseriaal "Lähim Ida".
2004. aasta suvel matkasid viis eestlast jalgratastel läbi Vahemere-äärsete Lähis-Ida riikide. Teekond Türgist Egiptusesse kestis seitse nädalat, läbiti kaks tuhat kilomeetrit. Reisiseltskonda kuulusid Kristjan Prii, Tarmo Riga, Hannes Hanso, Mari-Liis Remmel ja Liivo Niglas.

Kuueosaline teleseriaal keskendub matkajate kohtumistele kohalike elanikega, mis annavad inimliku dimensiooni meedia loodud pildile Lähis-Idast kui plahvatusohtlikust piirkonnast. Lisaks igapäevaelule tuleb juttu ka ajaloolis-kultuurilisest pärandist, sest Lähis-Idas on ajalugu ja tänapäev eriti tihedalt läbi põimunud.

Esimeses saates seikleb reisiseltskond Türgis. Aleksander Suure rajatud Iskenderun on tänapäeval sudune tööstuslinn. Linnaservas peab poodi Danyal, kes töötas aastaid Saudi-Araabias, et maja ehitamiseks raha koguda. Mida kujutab endast hamam, türgi saun? Süüria piiri lähedal asuvas Antakyas, ühes varakristliku maailma tähtsaimas keskuses, elab padre Domenico, Itaalia preester, kes on veendunud, et kristlus jääb Lähis-Idas püsima.
Toomas Luhats
ETV pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
e-mail: toomas.luhats@etv.ee   09 Aprill 2005