www.vnl.ee

Kõuts kinnitas kaitseväe välismissioonide jätkumist

Kaitseväe juhataja Tarmo Kõuts kinnitas, et vaatamata traagilisele sündmusele jätkavad Eesti kaitseväelased teenistust.

"Eesti sõdurid jätkavad teenistust kriisipiirkondades Lähis-Idas, Balkanil, Afganistanis ja Iraagis, kuhu meid on appi palutud ja kuhu riigikogu ja valitsus on meid otsustanud saata," teatas Kõuts esmaspäevasel pressikonverentsil.

Ta ütles, et sõjaväelaste ülesandeks on pakkuda inimestele julgeolekut. "Tänapäeva maailmas tähendab see julgeoleku pakkumist ka globaalses mõistes. Sellega kindlustame me ka Eesti julgeolekut," rääkis kaitseväe juhataja.

"Välismissioonidel viibivad kaitseväelased on täna eesliinil. Nad kaitsevad rahu maailmas, kus julgeolek on jagamatu, aga habras. Eesti poisid on piirkondades, kus vajatakse meie abi ja kuhu eesti rahvas meid on saatnud," ütles Kõuts.

Kaitseväe juhataja avaldas kaastunnet hukkunud vanemveebel Arre Illenzeeri elukaaslasele ja pisitütrele, samuti tema vanematele ja kõigile leinajatele. "Meie hinges on kurbus lahkunud hea kaaslase, kohusetundliku kaitseväelase ning truu sõbra pärast. Vanemveebel Illenzeer oli hea sõdur," nentis Kõuts.  BNS   25 Oktoober 2004