www.vnl.ee

Naissaare lähedal kukkus alla helikopter 22

PRESSITEADE
12. august 2005
kell 18.35

Naissaare lähedal kukkus alla helikopter 22

Tuukrid lõpetasid lahtiste esemete väljatoomise kopteri vrakist.

Kuna veealused otsingutööd on lõpetatud, otsustas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juurde moodustatud kopteriõnnetuse uurimiskomisjon alustada ettevalmistusi kopteri vraki pinnale tõstmiseks. Kopteri tõstmise algus on planeeritud kella kaheksaks. Seda juhul, kui ilmaolud merel ei halvene.

Helikopteri vraki ülestõstmist koordineerib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kopteriõnnetuse uurimiskomisjon.

Tuukrid ning mere põhjas töötanud roboti kaamera ja sonar ei ole seni leidnud vrakist ja selle lähiümbruses 100 meetri raadiuses ühe piloodi surnukeha.

Piirivalve jätkab järgnevatel päevadel kadunud piloodi otsinguid merel helikopteriga. Samuti jätkab otsinguid kajaloodi ja allveerobotiga varustatud Soome piirivalvealev Merikarhu. Lisaks on kaasatud otsingutesse Harju piirivalverajooni piirivalvurid, kes patrullivad ujuvvahenditega Naissaare läänekallast ja Viimsi poolsaare idakallast. Rannikule on välja pandud ka jalgsipatrullid.

Piirivalveamet palub elanikke informeerida piirivalvet ja politseid rannikualalt leitud esemetest, mis võivad olla seotud toimunud õnnetusega.

Seni on tuukrid kopteri vrakist pinnale toonud kolmteist hukkunut, kelle isikud on käesolevaks ajaks identifitseeritud. Edasi viiakse hukkunud kohtuarstlikku ekspertiisi.

Lennuõnnetuse uurimiseks alustas Riigiprokuratuur 10.08.2005.a kriminaalmenetlust KarS § 425 lg 1 tunnustel ning saatis kriminaalasja materjalid kriminaalmenetluse teostamiseks keskkriminaalpolitseisse.

Helikopteri vraki ülestõstmine ja selle maapealne põhjalik uurimine annavad parema võimaluse nii uurijatele kui ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kopteriõnnetuse uurimiskomisjoni ekspertidele selgusele jõuda juhtunu põhjustes.

Päästetööde läbiviijad paluvad uudishimulikel mitte merele minna, et tagada nende enda turvalisus ja ülestõstmisoperatsioonis osalevate jõudude operatiivne tegutsemine.

Kolmapäeval, 10. augustil, enne kella 13 kukkus Naissaare lähedal umbes 1,8 meremiili kaugusel Viimsi poolsaarest alla Tallinnast Helsingisse teel olnud
Soome Copterline OY helikopter Sikorsky S-76C+. Lennujuhtimiskeskusel katkes side helikopteriga kell 12.43, kolm minutit pärast startimist.


Head ajakirjanikud,
seoses aktiivsete päästetööde lõppemisega annab siseministeeriumi kommunikatsioonigrupp teavitustöö üle majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonnale.

Kopteri väljatõstmisega seotud asjaolude ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi juurde moodustatud kopteriõnnetuse uurimiskomisjon töö kohta jagab informatsiooni majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakond: Airi Ilisson, tel 6 256 430, 5030329.

Õnnetuse uurmisega seotud küsimused palume edastada Riigiprokuratuurile: Kirsi Lattu, tel 5152482.


Siseministeeriumi kommunikatsioonigrupp
tel 6125033, 6125032


   12 August 2005