www.vnl.ee

Pressiteade: Naissaare lähedal kukkus alla helikopter 8

PRESSITEADE
11. august 2005
kell 12.00

Naissaare lähedal kukkus alla helikopter 8

Täna jätkuva päästeoperatsiooni käigus on toimunud esimene sukeldumine eile merre kukkunud helikopteri vraki juurde. Esimesena sukeldunud tuukrite paari ülesanne oli tutvuda hetkeolukorraga vraki juures ja koguda võimalikult palju informatsiooni edaspidise allveetegevuse planeerimiseks. Sukeldumiseks on valmis teine tuukrite paar, kes paigaldab kopteri vrakile uued poid, kuna eelnevalt paigaldatud poide nöörid asetsevad vees praeguseks selliselt, et ohustavad tuukreid. Seejärel püüavad tuukrid avada kopteri uksi, et alustada inimeste väljatoomist.

Vraki asukohas vee all on nähtavus halvenenud.

Päästetöödes osalevad kuus Eesti ja kaheksa Soome tuukrit. Soomest on täna sündmuskohale jõudnud veel kaks tuukrit ning lähiajal on saabumas veel tuukreid ja lisavarustust Soomest, et tagada päästetöödeks vajalik reserv.

Praegu puhub päästetööde kohal Tallinna lahe idaosas kagutuul kiirusega 10-11 m/s. Laine kõrgus on 1 meeter.

Päästetööde juht koostöös siseministeeriumi spetsialistide, siseministri ja Soome piirivalvelaeva Merikarhu komandöriga tegid eile õhtul tuukrite kogutud informatsiooni põhjal otsuse esmajärjekorras pinnale tõsta kopteris olnud inimesed ning seejärel tõstetakse üles kopteri vrakk.

Päästetööde läbiviijad paluvad uudishimulikel mitte merele minna, et tagada nende enda turvalisus ja päästjate operatiivne tegutsemine.

Informatsiooni kopteris viibinud reisijate kohta saab infotelefonilt 1345. Rahvusvahelise infotelefoni number on +3726 287425. Kriisiabi telefoni number on 6 314 300.

Kolmapäeval, 10. augustil, enne kella 13 kukkus Naissaare lähedal umbes 1,8 meremiili kaugusel Viimsi poolsaarest alla Tallinnast Helsingisse teel olnud Soome Copterline OY helikopter Sikorsky S-76C+. Lennujuhtimiskeskusel katkes side helikopteriga kell 12.43, kolm minutit pärast startimist.

Praegustel andmetel viibis õnnetuse ajal helikopteris 12 reisijat ja 2 meeskonnaliiget: 4 Eesti, 6 Soome ja 2 Ameerika Ühendriikide kodakondsusega reisijat ning 2 Soome kodakondsusega meeskonnaliiget.

Tähelepanu, ajakirjanikud!
Täna kell 14 toimub pressikonverents merevalvekeskuses Süsta 15. Päästetööde käigust annavad ülevaate siseminister Kalle Laanet, piirivalveameti peadirektor Harry Hein ja päästetööde juht Tiit Põder.


Siseministeeriumi kommunikatsioonigrupp
tel 6125033, 6125032
<script type="text/javascript"> var newWin; function InsC(url) { if (newWin) newWin.close(); newWin = window.open(url, 'custom','toolbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,scrollbars=no,resizable=no,width=320,height=380'); } function ShowHeader() { if (newWin) newWin.close(); newWin = window.open('https://data.zone.ee/mail/index.php?perform=showheader&mid=18810576', 'custom','toolbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,scrollbars=1,resizable=1,width=550,height=420'); } </script>


   11 August 2005