www.vnl.ee

Peapiiskopi kohale kandideerib viis inimest

Ehkki teisipäeval tekkis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) 63-liikmelisel kirikukogul võimalus esitada peapiiskopi kohale veel kandidaate, pürib kolmapäeval valitava peapiiskopi kohale siiski endiselt viis inimest.

Kuna kirikukogul uusi kandidaate ei lisandunud, pürivad peapiiskopiks juba varem kandidaadiks esitatud Lääne praost Tiit Salumäe, Pärnu praost Andres Põder, Tallinna praost Gustav Peeter Piir, Tartu praost Joel Luhamets ja teoloogiadoktor, Usuteaduse Instituudi usuteaduskonna dekaan Randar Tasmuth. Viimane pole olnud kirikuvalitsuse liige, ta on töötanud maakoguduses.

EELK kirikukogu asub uut peapiiskoppi valima kolmapäeval kell 11.

Tallinna praost Piir on põhjendanud oma kandideerimist piiskop Einar Soone kandideerimisest loobumisega - Soone on tervisele ja isiklikele põhjustele viidates kinnitanud, et ei nõustu kandideerima.

Algselt loobus ka Tartu praost Luhamets kandideerimast, ent praeguse peapiiskopi Jaan Kiiviti veenmisel nõustus ta siiski enda esitamisega peapiiskopi kandidaadiks.

Eesti Kiriku teatel peab Kiivit oma soosikuteks praeguse seisuga mittekandideeriva Soone kõrval Luhametsa ning Piiri.  BNS   23 November 2004