www.vnl.ee

Politsei vahetab Makarovid välja

Politsei vahetab järgmisel aastal välja aegunud teenistusrelvad Makarov ja ostab asemele modernsed püstolid.

Kokku kümneid miljoneid maksev relvahanke protsess on jõudmas otsustavasse järku, sest politsei relvaeksperdid on välja valimas ühte kolmest maailmakuulsast relvatootjast, kirjutab Eesti Päevaleht. "Glock, Sig Sauer ja Heckler & Koch," loetles juhtivinspektor Ants Kalev lõppvooru jõudnuid.

Kuigi asjatundjad hindavad Makarovi püstolit kõrgelt tema töökindluse ja käsitsemismugavuse pärast, pole selle täpsus ja sihtimisseadmed kõige paremal tasemel. "Ta on tehniliselt ja moraalselt vananenud," ütles Kalev.

Esimesed politseinikud saavad uued relvad ilmselt veidi vähem kui aasta pärast. Kuna väljavahetamist vajab mitu tuhat Makarovit, kulub kõigi relvade asendamiseks ilmselt mitu aastat.

Kuigi politsei hoiab soetada kavatsevate relvade koguse saladuses, küünib see ilmselt ligi kolme tuhande relvani.

Kaupluses ligi 10.000 krooni maksva Glocki, Heckler & Kochi ja Sig Saueri püstol maksaks suurhanke korral ilmselt ligi 7000 krooni tükk.

Praegu on Eesti politseis väiksemal arvul püstoleid Glock ja Sig Sauer. Kui esimest kasutavad peamiselt kriminaalpolitseinikud, siis teist eriüksused.

Makarovite edasise saatuse osas on võimalikud neli varianti. Kuni 2000 krooni maksvad püstolid võib müüa, reservi hoiule anda, kinkida mõnele välisriigile, näiteks Iraagile, või hävitada.  BNS   24 November 2004