www.vnl.ee

Pärnu õlletööstus toob turule kvaliteetõlle Puls ja ühekordseks kasutamiseks mõeldud klaastaara

AS PULS Brewery

 Pressiteade


20.02.2006

 
 Pärnu õlletööstus toob turule kvaliteetõlle Puls ja ühekordseks kasutamiseks mõeldud klaastaara 
 Pärnu õlletööstus tõi turule uue kvaliteetõlle Puls, mis on villitud uudsesse, Eestis esmakordselt turule toodavasse ühekordselt kasutatavasse erikujuga klaaspudelise. Uut toodet turule tuues elustatakse osa Pärnu õlleajaloost. 1879. aastal asutatud Bliebernichtide pruulikojas, kus töötab praegune õllevabrik, sai valmis esimene partii õlut Pärnu teise kuulsa  pruulmeistri Heinrich Ferdinand Puls´i nime all. Pulsi õlut pruuliti Bliebernichtide õllevabrikus viimati aastal 1927 ja rohkem seda tehtud pole. Nüüd, Eesti Vabariigi 88. aastapäevaks, tõi Pärnu õlletööstus uuesti välja kaks Pulsi viimast populaarset õllesorti: Heleda Extra Lageri ja Tumeda Lageri.

 
 Hele Extra Lager on mahe, linnaseline ja kergelt humalase järelmaitsega kuldkollase värvusega Kesk-Euroopa tüüpi laager kangusega 5,0%. Õlle vaht on tihe ja püsiv. Hele Extra Lager sobib hästi nii toidu kõrvale nautimiseks kui ka lihtsalt janu kustutamiseks.

 
 Tume Lager on kergelt karamellise maitsega ja värskelt küpsetatud leiva järelmaitsega kergelt joodav tume õlu kangusega 5,0%. Tume Extra sobib suurepäraselt meestele, ent on hea hinnangu saanud ka naistelt.

 
 Puls on õlu, mida valmistatakse traditsioonilises väikeses pruulikojas ilma täisautomaatsüsteemideta. Pulsi pruulimisel kasutatakse kesk-euroopa kvaliteetlinnaseid, Saksamaal kasvatatud Hallertau humalaid, Soomes kultiveeritud õllepärmi ning vastavalt õllesordile kontrollitud puhast joogivett.

 
 “Uuele tootele võtsime nime ajaloost, et oleks ühendatud Pärnu linnas pruulitud vanim õllebränd ja Eesti vanim samades ruumides töötav pruulikoda,” räägib AS PULS Brewery juhataja Aivo Varem. Nimi Puls on lihtsalt hääldatav ja meeldejääv igas keeles.

 
 Esmakordselt Eesti õlletööstuses võetakse kasutusele ühekordseks kasutamiseks mõeldud õlletaara. Pulsi pudel on traditsioonilisest õllepudelist mõnevõrra kergem. Pulsi villitakse spetsiaalselt selle jaoks Järvakandis valmistatud graveeringuga pudelitesse. Pudeli kuju meenutab ajaloolist õllepudelit. Taara on kaetud pakendi pandiga. Seda võtavad vastu kõik taarapunktid ja –automaadid. Kokku ostetud taara viiakse klaasivabrikusse, kus seda kasutatakse uute pudelite valmistamiseks.

 
 “Ühekordseks kasutamiseks mõeldud klaastaarat kasutades on võimalik tagada igakordne pudeli hügieen ja puhtus, mis on oluline õlle kvaliteedi ja maitseomadustele ning väldime võimalike võõrkehade sattumise lõpptoodangusse - näiteks pudelipesu tsüklis,” selgitab Aivo Varem. Ka on pudeli välispind ilma kahjustusteta ja alati väljanägemiselt korrektne, mida korduvkasutuseks mõeldud pudelite puhul pole võimalik tagada. Koos uue brändi väljatoomisega muutis Pärnu õllestööstus ka ettevõtte nime. Välismaalastele raskesti hääldatav AS Pärnu Õlu asendub nimega AS PULS Brewery. “Ettevõtte nime vahetus märgib uue ajastu algust õllepruulimises Pärnus. Julgeme seda teha, sest oleme endas kindlad,” ütles AS PULS Brewery juhatuse esimees Aivo Varem.

 
 AS Pärnu Õlu on nimetus, mille õlletehas sai peale natsionaliseerimist (algul lihtsalt Pärnu Õlu ja hiljem AS) ja peamine, mis sellest perioodist on ettevõttega seondub, on toodete kõikuv kvaliteet. Pärast märkimisväärseid investeeringuid tehnoloogilistesse ja laboriseadmetesse ja täielikult uuenenud tooteportfelli on ettevõtte nime vahetus igati põhjendatud ja vajalik, selgitab Aivo Varem.

 
 Lisainformatsioon:

 Aivo Varem, AS PULS Brewery juhatuse esimees


GSM: 51 75 440

 e-post: aivo.varem@parnuolu.ee

 
 Mart Riikoja

 Suhtekorraldusettevõtte In Nomine konsultant

 GSM: 50 86 256

 e-post: mart@innomine.ee 
 
 
 
 
   20 Veebruar 2006