www.vnl.ee

Noore teadlase preemia saab Jaan Raik

Vabariigi presidendi kultuurirahastu nõukogu otsustas teisipäeval Kadriorus peetud istungil, et tänavuse noore teadlase preemia pälvib Tallinna tehnikaülikooli vanemteadur, tehnikateaduste doktor Jaan Raik.

Raigi tööd digitaalsüsteemide diagnostika teooria ja testisünteesi analüüsi algoritmide loomisel on huvi äratanud rohkem kui 90 laboris enam kui 30 riigis.

Preemia annab president Arnold Rüütel Raigile üle 10. detsembril kell 15, teatas presidendi kantselei BNS-ile.

Raik on kokku avaldanud üle saja publikatsiooni mainekates teadusväljaannetes, samuti on ta teinud märkimisväärset tööd Eesti tööstuse edendamisel ning teadusarenduskeskuse käivitamisel.

Tänavu kandideeris noore teadlase preemiale 17 noort teadlast. Nõukogu liikmete ühisarvamuse kohaselt oli kandidaatide hulgas mitmeid suurepäraseid tippteaduse tegijaid.

Sel aastal viiendat korda jagatava noore teadlase preemia asutas ja seda rahastab Toomas Luman. Preemia suurus on 50.000 krooni ja see on mõeldud noorele Eesti päritolu doktorikraadiga teadlasele, kes teeb uurimistööd Eesti või välismaa kõrgkooli või teadusasutuse juures.  BNS   30 November 2004