www.vnl.ee

ETV PRESSITEADE : ETV film "Kohtumine tundmatuga" avab täna õhtul Moskva filmifestivali

21. - 28. aprillini Moskvas toimuva rahvusvahelise filmifestivali Forum avafilmiks valiti Eesti Televisioonis valminud Jaak Kilmi mängufilm "Kohtumine tundmatuga". Film linastub Moskvas täna õhtul, linastusel viibib Eestist ka ETV programmitellija Gerda Kordemets, kes on filmi üks produtsentidest.

Lisaks "Kohtumisele tundmatuga" osalevad sellel festivalil Eestist filmid "O.V.M.K." ja "Generatsioon" ning retrospektiivprogrammis Sulev Keeduse mängufilm "Somnambuul".

"Kohtumine tundmatuga" pälvis möödunud aastal ka Eesti filmikriitikute tunnustuse: Aasta Filmi tiitli koos auhinnaga kaasneva Neitsi Maali kujuga. Filmi peaosades on Tiit Sukk, Raivo E.Tamm ja Peeter Oja.

Lühidalt sisust: 1969. aastal üritab end televisioonis tõestada Mati Tilba - püüdlik, kuid saamatu noormees. Ta töötab koos Valdo Pandiga, kes, vastupidiselt Matile, on alati särav, galantne ning nutikas - tõeline televaatajate rõõm. Samal ajal jõuab ETVs eetrisse lastesaade "Tipp ja Täpp" - saate kangelased Tipp ja Täpp on aga äravahetamiseni sarnased marslastega, kes haistes planeetidevahelist vandenõud Maa elanike poolt, saadavad asja uurima ühe marsielaniku. Ta maandub Mati Tilba pähe. Marsielaniku abiga avalduvad ootamatult Mati Tilba suurepärased teletöötaja võimed; ta hakkab asendama Valdo Panti, saab uue nime ja oma telesaate. Lahenevad kodused probleemid, tulevad au ja kuulsus, tuusikud ning autostuluba. Ent Mati peas pesitsev marsielanik, kes uurib Tipi ja Täpi saladust, armub ootamatult tädi Rutti...

Film "Kohtumine tundmatuga" valmis ETV 50 juubeli raames ning on üks kolmest 2005. aastal ekraanile jõudvast teleainelisest mängufilmist. Ainult 700 000 krooni maksma läinud mängufilmi võtted toimusid novembris 2004.

Filmi stsenarist on Urmas Vadi, rezissöör Jaak Kilmi, kunstnikud Ain Nurmela ja Inga Varres, operaator Janno-Hans Arro, produtsent Gerda Kordemets ning tegevprodutsent Andres Arro. Peaosades näeme Raivo E. Tamme ning Tiit Sukka. Teistes osades Peeter Oja, Maria Avdjushko, Ülle Kaljuste, Lembit Ulfsak, Andrus Vaarik, Heino Torga jt.


Toomas Luhats
ETV pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
toomas.luhats@etv.ee

www.etv.ee

www.etv24.ee


   21 Aprill 2006