www.vnl.ee

Parts tuvustas Londonis USA ettevõtjatele Eestit

Peaminister Juhan Parts rõhutas kolmapäeval Londonis Ameerika Ühendriikide ettevõtjatele Eesti investeerimisvõimalusi tutvustades Eesti ühiskonna valmisolekut muutusteks.

"Me oleme kokku leppinud, et Eesti tulevik on teadmiste- ja oskustepõhine ühiskond. See tähendab usku inimesse, tema loovusesse ja hakkamasaamisesse. Eesti arengu võti on haridussüsteemis ja aktiivses tööturupoliitikas, inimese loomuliku paremaks saamise sidumises ühiskonna vajadustega," ütles Parts USA ettevõtjatele.

Peaminister tõstis esile Eestis möödunud kümnendil omaks võetud ranget eelarvepoliitikat.

"Eestlane on juba oma loomult kokkuhoidlik ja säästev. Tänasel päeval on meie keskvalitsuse välisvõlg väike, moodustades vaid ligikaudu neli protsent sisemajanduse koguproduktist. Samuti oleme kujundanud Eestis maksupoliitika, mis soodustab efektiivsust ja ettevõtlust," lausus Parts.

Tema sõnul eeldab lihtne ja kiire riik ka seda, et kodanikel ja ettevõtjatel on riigiga kerge suhelda ning sellest on välja kasvanud Eesti e-riigi kontseptsioon.

"Ma usun, et me oleme siin olnud küllalt edukad. Hiljuti avaldatud maailma e-riigi edetabelis oli Eesti viies. Koht edetabelis kohaks, aga ka mulle meeldib täita oma maksudeklaratsiooni internetis. See on lihtne ja mugav. Selline peab olema riik tervikuna oma kodanikele - lihtne ja mugav suhelda," märkis Parts.

USA välisministeeriumi korraldatud konverentsil, mis tuvustas investeerimisvõimalusi Balti riikidesse, osales üle 100 USA ettevõtja ja pankuri. Peaminister jõuab Eestisse tagasi kolmapäeva hilisõhtul.  BNS   08 Detsember 2004