www.vnl.ee

Seenenäitus Loodusmuuseumis

Seenenäitus Loodusmuuseumis

20.-24. septembrini korraldab Keskkonnaministeeriumi valitsemisalas töötav Eesti Loodusmuuseum (Tallinn, Lai 29a) seenenäituse, kus seente väljapaneku kõrval näeb ka seenefotosid.

"Tänavune näitus võiks kanda alapealkirja "60 aastat esimesest seenenäitusest Eesti Loodusmuuseumis", sest just nii kaua aastaid tagasi algasid muuseumis kiiresti populaarseks saanud seente väljapanekud," ütles loodusmuuseumi arendusdirektor Uve Ramst.

Tänavuse seenesaagi iseloomustamiseks lisas Ramst, et kus olnud palju vihma, seal on palju seeni, kus on olnud põud, seal pole metsa alt suurt midagi korjata. Seetõttu ei luba Eesti Loodusmuuseumi botaanikud seekord väga seenerikast näitust korraldada.

"Kuid ilmataadi vingerpusside tõttu ei jää igasügisene seenevalik nägemata ja meelde tuletamata," lubas Ramst. "Paneme vaatamiseks välja ka Vello Liivi tehtud suurepärased seenefotod."

Näitusel tutvustatakse ka mikroskoopilisi seeni, seente kasutusvõimalusi, seenenäituste ajalugu ja nende korraldamise tagamaid. Seente väljapanek jääb avatuks 24. septembrini, seenefotosid näeb 22. oktoobrini. Loodusmuuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10-17. Näituse kohta saab teavet telefonil 6411 739.

Lisainfo:
Uve Ramst,
Eesti Loodusmuuseumi arendusdirektor
5344 062

Loore Ehrlich,
Eesti Loodusmuuseumi botaanikaosakonna juhataja
5136 023

Agnes Jürgens,
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2811


   19 September 2006