www.vnl.ee

Miller võitis taas

Ameeriklane Bode Miller jätkab kindlat esinemist mäesuusatamise MK-sarjas. Miller võitis reedel Beaver Creekis kiirlaskumise 0,16 sekundise eduga oma kaasmaalase Daron Rahlvesi ees.

Austerlasest maailmameister Michael Walchhofer oli kolmas.

Tegemist oli Milleri neljanda võiduga hooaja viiest MK-etapist ning ta juhib nüüd sarja ülivõimsalt.

Kiirlaskumises võitis Miller maailmakarika tasemel alles teist korda. Esimese võidu sai ta nädal tagasi Kanadas Lake Louises.

Miller on sel hooajal ainus võistleja, kes kavatseb osaleda igal meeste maailmakarika osavõistlusel. Karjääri esimest maailmakarika võitu püüdleva Milleri võitude jadasse tuli ainus tagasilöök neljapäeval Beaver Creekis peetud ülisuurslaalomis. Võidu pälvis austerlane Stephan Görgl. Miller tuli teiseks.

"Autasustamispjedestaalil teise ameeriklase kõrval seismine on saanud unistusest tegelikkuseks. Oleme teinud selleks tublisti tööd," ütles Miller korraldajamaa kaksikvõitu kommenteerides.

"Oli tõesti hea tunne tulla tagasi (tippu) pärast eilset, üsna suurt pettumust valmistavat võistlust," kommenteeris Rahlves, kes jäi neljapäeval ülisuurslaalomis 17. kohale.

Maailmameistritiitlit kaitsval austerlasel Hermann Maieril ei läinud reedel Beaver Creekis hästi. Kümnenda tulemuse saanud Maier vigastas paremat põlve. See on sama jalg, mis sai viga mootorrattaõnnetuses ning mille ravi kestis väga kaua. Reedese trauma tõsidus ei ole veel teada.

Beaver Creekis jätkuvad võistlused suurslaalomiga ning lõpevad pühapäeval slaalomiga.

Ameeriklastel jätkus võidurõõmu ka naiste kiirlaskumises, mis peeti Lake Louis'is. Esimeseks tuli üllatuslikult Lindsey C. Kildow, kes edestas teise koha pälvinud prantslannat Carole Montillet-Carle'd 19 sajandiksekundiga. Sakslanna Hilde Gerg oli kolmas, jäädes võitjast maha 25 sajandiksekundit.

Võit maailmakarika osavõistlusel oli 20-aastasele Kildow'le karjääri esimene. Varem on ta pjedestaalile jõudnud vaid ühel korral, kui ta jaanuaris Cortina d'Ampezzos kiirlaskumises kolmandaks tuli.

Naiste MK-sarja juhib soomlanna Tanja Poutiainen. Üldarvestuses teisel kohal olev rootslanna Anja Pärson jäi reedel 16. Lake Louis'is jätkuvad võistlused laupäeval kiirlaskumisega. Pühapäeval on kavas ülisuurslaalom.

Meeste tulemused:

 

1. Bode Miller (USA) 1.39,76

2. Daron Rahlves (USA) 1.39,92

3. Michael Walchhofer (Austria) 1.40,15

4. Bruno Kernen (Šveits) 1.40,50

5. Didier Cuche (Šveits) 1.40,59

6. Hans Knauss (Austria) 1.40,74

 

MK-sarja üldseis: 1. Miller 480, 2. Walchhofer 195, 3. Hermann Maier (Austria) 194.

Naiste tulemused:

 

1. Lindsey Kildow (USA) 1.23,44

2. Carole Montillet (Prantsusmaa) 1.23,63

3. Hilde Gerg (Saksamaa) 1.23,69

4. Michaela Dorfmeister (Austria) 1.23,72

5. Renate Götschl (Austria) 1.24,19

6. Petra Haltmayr (Saksamaa) 1.24,22

 

MK-sarja üldseis: 1. Tanja Poutiainen (Soome) 340, 2. Anja Pärson (Rootsi) 275, 3. Janica Kostelic (Horvaatia) 212.

BNS   04 Detsember 2004