www.vnl.ee

ETV ja PBK vaatajad nägid erinevat Rüütli kõnet

Eestikeelsete telekanalite vaatajad ja venekeelse Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) vaatajad nägid vana-aastaõhtul president Arnold Rüütli uusaastakõne erinevat varianti.

Arnold Rüütel salvestas reedel kella 17 ajal oma uusaastakõne uue variandi, kuna ta soovis kajastada ka Kagu-Aasia riike tabanud tsunami teemat. Tema varasem kõne oli salvestatud 23. detsembril.

Presidendi uus kõne jõudis õigel ajal kõigisse eestikeelsetesse telekanalitesse, paraku ei jõudnud PBK uut kõnet vene keelde tõlkida ja eetrisse läks kõne varasem variant.

Eesti Televisiooni (ETV) peaprodutsent Andres Kuusk ütles BNS-ile, et presidendi soov oma uusaastakõne ümber teha tuli ootamatult, kuid õnneks oli seda võimalik teha.

"Näiteks re˛issöör tuli Pärnust kohale kutsuda. Viimased telefonikõned presidendi muudetud kõne eetrisse laskmise korraldamiseks tegin kell 22," märkis Kuusk.

ETV jõudis õigel ajal edastada presidendi kõne uue variandi ka TV3-le ja Kanal 2-le. Kõne jõudis õigeaegselt ka Raadio 4 toimetusse, kust see venekeelse tõlkega eetrisse läks. Eesti Raadio edastas Rüütli kõne otseülekandena televisioonist.

PBK paraku Rüütli uut kõnet vene keelde tõlkida ei jõudnud, seetõttu läks vana-aastaõhtul eetrisse 23. detsembril salvestatud variant.

President ei teinud kõnes suuri muudatusi, juurde tuli paar lõiku 26. detsembril Kagu-Aasia riike tabanud tsunami kohta.  BNS   01 Jaanuar 2005