www.vnl.ee

Kolmapäeva õhtul jõuab Eestisse taas tugev torm (täiendatud)

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut andis kolmapäeva õhtuks Eesti kohta tormihoiatuse, neljapäevaks tugevneb tuul saartel ja rannikul puhanguti kuni 30 meetrini sekundis.

Kolmapäeva õhtul tugevneb saartel ja rannikul edela- ja lõunatuul 17-22 m/s. Ööl vastu neljapäeva jätkub tuule tugevnemine, sisemaal puhub tuul kuni 15 m/s, saartel ja rannikul puhanguti 25-28 m/s.

Neljapäeval ulatub tuule tugevus 15-20, puhanguti kuni 24, saartel ja rannikul kuni 30 m/s.

Nädalavahetusel Eestis suurt kahju tekitanud tormi ajal oli kõige tugevam tuul Kihnu saarel, kus selle kiirus ulatus 38 meetrini sekundis.

Kolmapäeval koos olnud Pärnumaa kriisikomisjon tõdes, et ilmajaama antud tormihoiatuse tõttu peab olema valmis reageerima ja tegutsema.

Kriisikomisjoni liige ja Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Kaja Kukk ütles Raadio Pärnule, et ilmaennustuse kohaselt ei ole tuule suund Pärnu jaoks soodne, mis võib tähendada veetaseme tõusu.

Kukk palus inimestel jälgida meediakanaleid, mille kaudu kriisikomisjon infot jagab, ning ohupiirkondades elavatel inimestel tasub ka endal silmad lahti hoida ning jälgida ilma ja veetaseme muutumist.

Komisjon on valmis selle juhi Toomas Kivimägi kutsel kogunema niipea, kui selleks tekib vajadus. BNS   12 Jaanuar 2005