www.vnl.ee

BNS-i tähtsamate uudiste kokkuvõte kell 11.45

BNS-i Tallinna toimetuse tähtsamate sise-, majandus- ja välisuudiste kokkuvõte neljapäeval kell 11.45.

- Merevee tase Pärnus oli neljapäeva hommikul 95-98 sentimeetrit üle Kroonlinna nulli ehk allapoole kriitilist piiri Pärnu lahes. Neljapäeval kella kuue seisuga ei olnud Eesti päästeteenistused saanud ühtegi tuulekahjustuste või üleujutusega seotud väljakutset, teatas BNS-ile riiklik kriisireguleerimiskomisjon.

- Neljapäeva hommikul kell kuus oli üle Eesti rivist väljas veel 483 alajaama. Kolmapäeva õhtul oli üle Eesti pingeta 596 alajaama, teatas BNS-ile Eesti Energia Jaotusvõrgu pressiesindaja.

- President Arnold Rüütel võttis vastu kutse osaleda Ukraina valitud presidendi Viktor Juštšenko ametisseastumise tseremoonial. Presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun ütles BNS-ile, et Rüütli kaaskond ja sõidu täpne kuupäev pole praegu veel selge.

- Valitsus kiitis neljapäeval heaks rahandusministeeriumis valminud riigilõivu seaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt hakkab 1. aprillist lõive maksu- ja tolliameti asemel koguma riigikassa. Valitsuse pressibüroo teatel on tegemist põhimõttelise muudatusega. Eelnõu muudatusena avab riigiasutus riigilõivude laekumiste kogumiseks konto e-riigikassas ja saab süsteemi vahendusel ka infot laekumiste kohta.

- Eesti sai eelmisel aastal Euroopa Liidu tõukefondidest toetust 1580 projektile kogumahus 1,9 miljardit krooni. Kokku esitati 3460 taotlust. Kõige enam esitati taotlusi koolitustoetuseks, alustavate ettevõtete käivitamiseks ja investeeringuteks põllumajandustootmisse.

- Põllumajandusminister ei kutsu kokku riiklikku looduskahjude hindamise komisjoni nädalavahetusel möllanud tormi põhjustatud kahjude hindamiseks. Komisjoni kokkukutsumist soovisid Eestimaa Talupidajate Keskliit, Eesti Põllumajandustootjate Keskliit ja Eesti Noortalunikud.

 

- Abhaasia presidendivalimised on võitnud opositsioonikandidaat Sergei Bagapš, teatas keskvalimiskomisjoni esimees Batal Tapagua neljapäeval. Tapagua ütles, et täpsustatud andmetel kogus Bagapš 68.225 häält, seega toetas teda 90,1 protsenti valimas käinutest.

 

- India ookeani äärseid riike 26. detsembril laastanud maavärina ja selle põhjustatud hiidlainete ohvrite arv ligineb 160.000-le. Indoneesia sotsiaalministeerium teatas neljapäeval, et loodusõnnetus on riigis nõudnud 106.523 inimese elu ja 12.047 on jäänud kadunuks.

 

- Hispaania keskosas Burgose linnas sai laoplahvatuses surma seitse inimest, teatas riigiraadio neljapäeval. Vahejuhtum toimus hoones, kus hoiti seadmeid ja kütust, ütles Burgose linnapea Juan Carlos Aparicio raadiojaamale.   13 Jaanuar 2005