www.vnl.ee

Alampalga läbirääkimistel täna edasi ei jõutud

06. november 2006.a.
Alampalga läbirääkimistel täna edasi ei jõutud
Täna toimunud järjekordses läbirääkimiste voorus 2007.a. alampalga küsimuses edasiminekut ei toimunud. EAKL peab vajalikuks tõsta kiire majanduskasvu aegadel alampalka ennaktempos, et parandada ka madalapalgaliste töötajate olukorda.
Takistuseks on patiseis sotsiaalmaksu miinimumsumma osas, mida sotsiaalminister Jaak Aab ei taha suurendada järgmisel aastal rohkem kui 100 krooni võrra kuus. EAKL ja tööandjad on ühel meelel selles, et pakutud tõus on täiesti ebapiisav, kuna tänavu kasvas see summa tervelt 700 krooni võrra. Uuest aastast võiks see tõusta vähemalt 750 krooni võrra - kolmveerandini tänavusest alampalgast.
"Ajal, kus riigieelarve eelnõu on kavandatud suure plussiga, näitab valitsuse jäik hoiak pigem tahtmatust kui suutmatust," ütles EAKLi esimees Harri Taliga. "Saatsime oktoobri keskel koos Tööandjate Keskliiduga sotsiaalmaksu miinimumi asjus peaministrile ühispöördumise, homme peaks see küsimus olema arutusel peaministri büroos."
EAKLi arvestuste kohaselt suurendab alampalga 750-kroonine tõus laekumisi sotsiaalkindlustuse eelarvesse enam kui veerand miljonit krooni, vähemalt 165 miljonit krooni laekub lisaks ka tulumaksu. "Peaks olema igati loogiline ja põhjendatud, et kõik need lisasummad jõuaksid lõpuks ravi- ja pensionikindlustusse, kus raha napib," märkis Taliga. "Oleme valmis tööandjatega juba järgmisel nädalal taas kohtuma, et alampalga küsimusega edasi minna."
Praegu on alampalk 3000 krooni kuus (17.80 krooni tunnis).
Lisainfo:
Harri Taliga, EAKLi esimees, tel 6412 800
EAKLi infojuht Siiri Rebane, 6412 808


   06 November 2006