www.vnl.ee

Politsei ei saa seaduseaugu tõttu kiiruseületajat karistada

Politsei ei saa seaduseaugu tõttu alates 1. jaanuarist kiiruseületajaid karistada, kuna kiirusemõõtjad ei vasta mullu märtsis vastu võetud mõõteseaduse nõuetele.

Ametkonnad ei ole suutnud vähem kui aasta vältel mõõtevahendeid nõutavale tasemele viia ning politseinikke nõuetekohaselt atesteerida, teatas Kanal2 uudistesaade Reporter kolmapäeval.

Praegu seadus küll kehtib, kuid täita pole seda võimalik, sest politseinikel puudub seaduslik õigus kiirust mõõta. Riigikogus menetluses on mõõteseaduse muutmine, mis näeb ette seaduse jõustumise edasilükkamise aastasse 2006.

Siseministeeriumi õigusosakonna juhataja Rain Sannik ütles Reporterile, et praeguse situatsiooni tekkimine on äärmiselt kahetsusväärne, kuid parlament teeb kõik selleks, et olukord kiiresti lahendada.

Kõige kiirem lahenduse saabumise kuupaev on 27. jaanuar ja seda juhul, kui riigikogu jõuab sellel nädalal seaduse muutmise kolmanda lugemise lõpetada. Kui parlament seda ei jõua, on lahenduse järgmine tärmin 10.veebruar.

Vaatamata sellele, et politsei ei saa kiiruseületajat liikluses karistada, ei päästa seaduseauk näiteks avarii puhul kihutajat ning kiiruseületajat karistatakse ettenähtud korras, teatas Reporter. BNS   20 Jaanuar 2005