www.vnl.ee

2005. aasta tobedad rekordid

PARIIS, AFP-BNS - Tragöödiate, sõdade ja loodusõnnetuste kõrval tõi lõppev aasta endaga ka ebatavalisi, tobedaid, tragikoomilisi ja pööraseid juhtumisi. Nagu tavaliselt, olid paljud neist rekordilised:
- Saksa noorpaar suudles Baieris enam kui 31 tundi järjest, tõestades, et nende armastus on 33 sekundit tugevam kui senistel rekordiomanikel Ameerikast.
- Hamburgi geid ja lesbid püstitasid külma ja vihma trotsides uue maailmarekordi grupikallistuses – vähemalt 16.000 inimest kaisutas üksteist 10 sekundi jooksul. Varasem rekord kuulus 5.117 Kanada üliõpilasele.
- 24-aastane Prantsuse üliõpilane Alexis Lemaire arvutas peast välja 200-kohalise numbri kolmeteistkümnenda astme, tal kulus selleks 48 minutit ja 50 sekundit.
- 95-aastane jaapanlane Kozo Haraguchi läbis 100 meetrit 22,04 sekundiga, püstitades uue maailmarekordi 95-99-aastaste meeste seas.
- 79-aastaNe lõuna-aafriklane Maurice Creswick parandas juba varem oma nimele kuuluvat Guinnessi rekordit kõige rohkem kordi verd loovutanud inimesena. 350 korda veredoonoriks olnud mees sai selleks innustust pärast seda, kui nägi 11-aastaselt pealt kohutavat liiklusõnnetust.
- USA-s Indiana osariigis suurtele inimestele kirstude valmistamisele spetsialiseerunud firma teatas, et valmistas 2,1 meetri laiuse kirstu Alaska mehe jaoks, kes kaalus surres 400 kilogrammi.
- Postuumselt märgiti Guinnessi rekorditeraamatus ära ammusurnud abielupaar seoses Walesis leitud hauaplaadiga, millelt selgus, et Thomas ja Elizabeth Morgan olid 19. sajandil abielus 81 aastat.
- Möödaniku võidule esitavad aga väljakutse elavad - Suurbritannias tähistasid Percy ja Florence Arrowsmith juunis oma 80. pulma-aastapäeva. Mees on 105- ja naine 100-aastane.
- Andy Park Inglismaalt Melkshami linnast on ilmselt kõige rohkem jõulutoite ära söönud inimene – viimased 12 aastat on ta söönud iga päev Briti traditsioonilisi jõulutoite kalkunit ja lihapirukaid ning teinud endale jõulukingitusi. “Ma ei ole neist veel tüdinud,” kinnitas Park ajakirjanikele.


   01 Jaanuar 2006