www.vnl.ee

Õhupallivõistluse avatseremoonia algab päikeseloojangul

Kolmapäevaõhtune õhupallivõistluse Olympus Cup avatseremoonia algab kell 21, täpselt päikeseloojangu ajal - seega tund aega hiljem kui varem kavandati.

Rahvusvahelise õhupallivõistluse avamisel astuvad üles Merje Poomi tantsutüdrukud. Samuti müüakse kohalolijatele heeliumiga täidetavaid õhupalle, mida on võimalik ka taevasse lendu lasta.

Võistluste avamise ajal paigutatakse väljakule kümmekond kuumaõhupalli, mis piisava hämaruse saabudes õhuga täidetakse. Idee kohaselt peaksid pallid lõpptulemusena lambipirnide moodi helendama, kuna soe õhk tekitatakse pallides leegi abil.

Parema vaatepildi nimel tegidki võistluse korraldajalinna Keila esindajad ettepaneku avamine kella 21-ks lükata.

"Pallide täitmise õhuga jätame efekti huvides nii hiliseks ajaks kui vähegi võimalik," märkis Keila linnavalitsuse pressiesindaja Valdur Vacht. Ta avaldas lootust, et vaatepildist õnnestub siiski kasvõi viimasel hetkel osa saada ka neil, kes võistluse avaürituse ajal kuulavad linnuses kontserti.

Võistluslennud toimuvad üle Rakvere linna 18. augusti hommikul ja õhtul kella 7 ajal ning 19. augusti hommikul kella 7 ajal. Seejärel jätkub Olympus Cup korraldajalinnas Keilas. Täpsemat operatiivinformatsiooni saab neil aegadel Uuno Raadiost, samuti edastab asjakohast infot Raadio Viru.

VNL-Online


   16 August 2005