www.vnl.ee

Kaitseliidu Alutaguse maleva noorkotkad on saamas oma Utria dessanti

Homme, 18. augustil, kell üks päeval alustavad Vaivara vallavalitsuse juurest kahepäevast teekonda Kaitseliidu Alutaguse maleva noorkotkad.

Ligi kolmekümmet noorkotkast saadab teele Vaivara vallavanem Veikko Luhalaid. "Julgustav on näha, et on olemas järelkasv nendele raudsetele meestele, kes iga-aastaselt läbivad sõjamängu "Utria dessant" ränkrasket distantsi," ütles vallavanem, avaldades lootust, et ka noorkotkaste matkast Vaivaras võiks välja kujuneda traditsiooniline üritus.

Kaitseliidu Alutaguse maleva instruktor-noortejuhti Ivar Rooma sõnul on taoliste matkade üheks eesmärgiks tutvustada noorkotkaste liikumist maakonna erinevates valdades. "Eelmisel korral toimus öine matk Toila vallas, seekord tutvume kahe päeva jooksul Vaivara vallaga," selgitas Rooma, lisades, et matkast, mis saab alguse Vaivara vallamaja juurest ja kulgeb mööda kohalikku matkarada ning lõpeb Narva-Jõesuus, võib tõepoolest kujuneda traditsioon.

"Lisades sõjamängu "Utria dessant" eeskujul ka noorkotkaste matkale kontrollpunkte, kus pannakse proovile osalejate teadmised ja oskused, saaksime ka noortele põneva retke," arutles Rooma. "Seda enam, et varustus ja tehnika on meil Kaitseliidu poolt olemas".

Juba aastaid erinevatest retkedest osa võtnud noorkaitseliitlase Janar Eero sõnul on taoliste matkade magnetiks eelkõige vaheldusrikkad paigad ja kaunis loodus. "Uued kohad on alati huvitavad, kuid tuntud paikades on matka kergem ette planeerida," jagas oma kogemusi Janar, kes ka sel korral Ivar Rooma sõnul on ürituse läbiviimisel suureks abiks.

Seekord on osalejate hulgas ka tuntud rännumees Olev Mark, kelle hobiks on muuhulgas ka matkaradade testimine. "Vaivara matkarajal on huvitav maastik ja väga ilus loodus," kiitis Mark. "Eriliseks teeb selle aga põnev ajalooline taust," lisas mees, kes tunneb ennast võrdselt kodus nii Alpide lumistel mäetippudel, kui Sahhaara kõrbe tulikuumal liival.

Homme algav matk, mida toetavad Kaitseliidu Alutaguse malev, Piirivalve ja RMK, on pühendatud Eesti Taasiseseisvumispäevale ja Kaitseliidu Alutaguse maleva juurde noorkotkaste organisatsiooni loomise aastapäevale.

Alar Tasa


   17 August 2005