www.vnl.ee

Politsei tabas narkoärimehe

Lääne Politseiprefektuuri kriminaalosakonna menetluses on kriminaalasi, mille raames oli tagaotsitavaks kuulutatud 30-aastane Arvo, keda kahtlustatakse narkootiliste ainete salakaubaveo organiseerimises ja suures koguses valdamises. Politsei tabas tagaotsitava.

Käesoleva aasta augustikuu keskel laekus Lääne Politseiprefektuuri kriminaalosakonna töötajatele info, et narkopolitsei poolt tagaotsitav 30-aastane Arvo sõidab laevaga Eestist Rootsi. Kuna tegemist oli Tallinki laevaga "Vana Tallinn", mis on Eesti Vabariigi territoorium, siis võeti koheselt ühendust laeva meeskonnaga ning kooskõlastati tagaotsitava kinnipidamise vajadus ja võimalused.

Laeva meeskonnale faksiti Arvo vahistamismäärus ja tema foto. Samal laeval viibisid juhuslikult ka Lääne Politseiprefektuuri Pärnu politseiosakonna töötajad Rain Uibo ja Ago Kärtmann ning teenistusosakonna töötaja Jaanus Oks. Lääne politsei töötajad otsisid Arvo laevalt ülesse ning vahistasid tagaotsitava, kes paigutati laeva kinnipidamisruumi. Järgmisel päeval anti tagaotsitav üle Lääne politsei kriminaalosakonna töötajatele.

Menetlust juhtiva riigiprokuröri sõnul kahtlustatakse Arvot selles, et ta organiseeris oktoobris 2004.a. ligemale 5 kg kokaiini salakaubaveo Hispaaniast Eestisse, milline koostöös Maksu- ja Tolliameti töötajatega 11.10.2004.a. Iklas ära võeti. Samuti selles, et tema omandas ja hoidis 25 kg hašisit, mis politsei poolt samuti ära võeti.

Pärnu Maakohus andis loa jätta Arvo vahi alla kuueks kuuks.

Lääne Politseiprefektuur tänab mootorlaeva "Vana Tallinn" meeskonda koostöövalmiduse ja osutatud kaasabi eest.

Politsei / VNL-Online


   26 August 2005