www.vnl.ee

Uus hõimurahvaste saatesari Klassikaraadios!

Alates 7. märtsist on Klassikaraadios uus saatesari Boreaalia, mis tutvustab põhjamaade hõimurahvaste elu.

Saatejuht Jaan J. Leppik tutvustab koos saatekülalistega lähemalt põhjamaade erinevaid hõimurahvaid, nende seotust oma loodusliku biotoobiga, nende kultuuri, väärtusi ja suhtumist riiki ning esivanematesse. Räägitakse ka looduse mõjust rahvaste muusikalisele eneseväljendusele.

Esimeses Boreaalias räägivad Fenno-Ugria Asutuse juht Jaak Prozes ning helilooja Veljo Tormis metsast ja metsarahvastest ning sellest, mis põhjamaistele hõimlastele on ühine. Boreaalsed rahvad eristuvad teistest loodusesse suhtumise poolest. Nad peavad metsa pühaks ja suhtuvad sellesse säästlikult. Urbaniseerumise protsess on neile olemuslikult ohtlik.

Saates on tähtsal kohal soome-ugri rahvaste muusika. Tormis räägib tuulte kirjeldajast Tõnu Kõrvitsast, detailide imetlejast Mart Saarest ja rahvalaulude vahendajast Cyrillus Kreegist.
Sari sünnib koostöös Fenno-Ugria Asutusega.Boreaalia on eetris iga kahe nädala tagant kolmapäeviti kell 21, kordusega pühapäeviti kell 14.Järgmine saade on eetris 21. märtsil, kui keeleteadlased Mati Hint ja Tiit-Rein Viitsoo vestlevad liivlastest.Lisainfo:

Mirje Mändla

611 4417


   06 Märts 2007