www.vnl.ee

Turujuht Vadim Polištšuk jääb pikaks ajaks vangi

Tallinna keskturu juht Vadim Polištšuk jääb Tallinna endise abilinnapea ja ärimehe Mait Metsamaa palgamõrva tellimise eest pikaks ajaks vangi, sest riigikohus ei võtnud kolmapäeval tema kassatsioonkaebust arutusele.

Peale Polištšuki (55) kaebuse ei võtnud riigikohus arutusele ka Metsamaa mõrvanud Andrei Dudotškini (30) ning Polištšuki tellimisel palgamõrva korraldanud keskturu turvaülema Valeri Kuznetsovi (38) ja turvamehe Sergei Normanovi (30) kassatsioonkaebusi.

Kõik neli meest tahtsid riigikohtult alama astme süüdimõistvate kohtuotsuste tühistamist ning õigeksmõistmist Metsamaa palgamõrvas.

Linnakohus karistas 5. mail Polištšukki ja Dudotškini üheksa-aastase ning Kuznetsovi ja Normanovi kaheksa-aastase vanglakaristusega. Linnakohtu otsuse jättis septembri keskel muutmata ka Tallinna ringkonnakohus.

Mullu veebruari lõpus alanud protsessil eitasid Polištšuk, Kuznetsov ja Normanov Metsamaa mõrva organiseerimist ning Dudotškin tema palgamõrva.

Süüdistuse järgi tappis Dudotškin 1999. aasta 12. oktoobril 1000 USA dollari eest Tallinna endise abilinnapea ja keskturu nõukogu kunagise esimehe Metsamaa püstolilaskudega pähe Lastekodu tänaval ühe maja trepikojas.

Süüdistuse järgi palkasid Kuznetsov ja Normanov Dudotškini Metsamaad tapma Polištšuki tellimisel Tallinna keskturu erastamisprotsessis tekkinud tüli tõttu.  BNS   17 November 2004