www.vnl.ee

Kohtla-Järve linn ja Vene Rahvuslik Muuseum alustasid koostööd

Eile külastas Kohtla-Järve linna Vene Rahvusliku Muuseumi delegatsioon. Kohtumiste käigus tutvuti linna ja piirkonna ajalooga ning arutati erinevate koostöövõimaluste üle.

„Eelkõige huvitas meid mõlema maa kultuuriväärtuste tutvustamine – elab ju Eestis palju vene keelt kõnelevaid inimesi, kes on väga tihedalt seotud Vene kultuuriga,” ütles Vene Rahvusliku Muuseumi peadirektor Aleksandr Ivanov.

Ivanovi sõnul võib kultuuri abil lähendada rahvaid ja riike, et nende vahelised suhted areneksid kiiremini ja positiivses suunas. Vene Rahvuslikus Muuseumis on väga palju erinevaid näitusi, mida võiks Eestisse tuua ja siin tutvustada.

Muuseumi peadirektori sõnul on nende üheks huvitavamaks näituseks Fabergé eksklusiivsed juveelid ja kuulsate Vene kunstnike looming, mis ei vaja tutvustamist. Samuti mitmed erinevad ajaloolise sisuga näitused. „On ju teada, et Eesti on oma ajaloo viimastel sajanditel üle elanud palju traagilisi sündmusi ja mitmed neist on seotud Venemaaga. Tänu sellistele projektidele võime aga paremini mõista mõlema maa ajalugu.”

Nagu märkis Kohtla-Järve volikogu esimees Valeri Korb, laabub linnal koostöö erinevate Vene kultuuriasutustega väga edukalt. ”Juba aasta aega töötab Kohtla-Järvel Vene Muuseumi Virtuaalne (Sankt-Peterburi) filiaal, mida on külatanud ligi 3000 inimest. Meeldiv on tõdeda, et sellel ajal, kui üha enam linnakodanikke võtavad endale Eesti kodakondsuse, ei unustata ka oma juuri. See on väga tähtis just meie kaasaegses multikultuurses ühiskonnas,” lisas ta.

Kohtumistel Vene Rahvusliku Muuseumi esindajatega saavutati kokkulepe uuteks kohtumisteks Moskvas. Lähiajale plaanitud kohtumise käigus tahetakse kokku leppida juba konkreetsetes projektides.


Anti Ronk


   10 November 2006