www.vnl.ee

Uuendusliku maitsega siider - Kiss Exotic

Saku Õlletehas toob turule uuendusliku troopilise maitsega siidri KISS Exotic

Saku Õlletehas toob turule pooleliitrises purgis uuendusliku troopilise maitsega siidri KISS Exotic, millega on kavas tõsta ettevõtte osakaal purgisiidrite segmendis 70%ni.

"Saku Õlletehase tootearendusmeeskonna eesmärgiks oli turule tuua selle suve kõige huvitavama maitsega kodumaine siider ning panna see eestlastele suvel kõige enam meeldivasse pakendisse ehk pooleliitrisesse purki, mida oleks mõnus ja käepärane randa, piknikule või suvilasse kaasa võtta," märkis Saku Õlletehase turundusdirektor Karin Sepp ning lisas, et toode sisaldab mitmeid huvitavaid troopilisi maitseid nagu näiteks ananass, mango ning passionfruit.

KISS siidrisari on valmistatud veini baasil ning turustatakse 0,33 liitrises pudelis ning pooleliitrises purgis. Koos uuendusliku eksootilise maitsega tuuakse samal ajal purgitootena turule juba tuntud KISS õunasiider, mis eelnevalt oli müügil ainult klaaspudelis. Uus siider peaks kauplustesse müügile jõudma esmaspäevast.

Saku Õlletehas sisenes siidriturule suhteliselt hiljuti, 2001. aasta kevadel sarjaga KISS. Eelmise aasta suvest toodi sarja laiendusena turule pooleliitrine purgitoode. "KISS pirnimaitseline purgisiider on Eesti siidril ainuke toode, mis võrreldes peamiste konkurentidega kasvab," väitis Sepp.

Saku Õlletehase jaoks on siidrite segmendis prioriteediks just purgitoodete turg. Eelmisel aastal investeeris Saku Õlletehas oma purgivillimise liini, tuues turule uue standardpurgi ning täiendas multipakkide valmistamise seadmeid, mis võimaldavad toota just kõrghooaja müügiks hästi sobivaid kaasaegseid sangaga multipakke. Saku Õlletehase strateegiliseks tugevuseks siidriturul on oma purgiliini olemasolu, mis võimaldab ainukese Eesti tootjana valmistada kodumaiseid purgitooteid ning seeläbi pakkuda ka üldjuhul parimat hinda purgitoodetele. "Suvel, kui on siidrimüügi kõrghooaeg, otsivad inimesed just kergelt kantavaid pakendeid, milleks on purk väga sobiv," lisas Sepp.

Võrreldes põhjamaadega on Eesti siidriturg Sepa sõnul hetkel veel suhteliselt väike, moodustades eelmisel aastal kokku 3,4 miljonit liitrit, kuid arenev, kasvades eelmisel aastal 14%. Tarbimine inimese kohta tõusis eelmisel aastal 2,2 liitrilt 2,6 liitrini.

Peale koduturul müügi ekspordib Saku Õlletehas siidrit ka teistesse Balti riikidesse. Seoses purgisiidrite valiku laienemisega on kavas eksporti suurendada kuni 70%ni kogu siidrimüügist.

Saku Õlletehase prioriteet on Eesti vanima õlletehasena eelkõige õllede tootmine ja müük. Viimaste aastate jooksul on ettevõte sisenenud siidri ja long dringi turule. Ettevõttel on kaks mineraalveesarja Vichy Classique ning Montavit. Samuti turustab Saku Õlletehas Eestis karastusjoogisarja Zingo ning Pepsi Co. tooteid Pepsi, Pepsi Max ning 7Up.

Saku Õlletehas on Eesti õlleturu liider, omades Eesti Õlletootjate Liidu andmetel 2002. aasta seisuga 47% suurust turuosa. Saku Õlletehas on Eesti- ja Liivimaa vanim õlletehas, mis on asutatud 1820. aastal Saku mõisniku krahv Karl Friedrich von Rehbinderi poolt.


   11 Aprill 2003