www.vnl.ee

ERR pressiteade: ETV näitab Eesti teatriaasta auhindade üleandmist

EESTI RAHVUSRINGHÄÄLINGU PRESSITEADE 26.03.2009

ETV näitab Eesti teatriaasta auhindade üleandmist

Tänavused teatri aastaauhinnad jagatakse välja teatrirahva suurel peol Rakvere Teatris 27. märtsil. Õhtu lavastaja on Jaanika Juhanson, pidulikku sündmust kommenteerib Üllar Saaremäe.

Nominendid parima lavastuse tiitlile: tantsuteater Fine5 "Faasid. Liikumised inimesele muutuvas keskkonnas", Theatrum "Maarja kuulutamine", Teater Vanemuine "Ruja", Eesti Draamateater "Lõputu kohvijoomine", Eesti Nuku-ja Noorsooteater "Mängurid", Rahvusooper Estonia "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" ning Von Krahli teater ja Nargen Opera "Eesti meeste laulud".

Parima lavastaja tiitlile on esitatud Merle Karusoo, Andres Noormets, Elmo Nüganen, Heiti Pakk ja Lembit Peterson. Parima naisnäitleja auhinna nominendid on Riina Maidre, Laura Peterson, Maria Peterson ning Külli Teetamm. Parima meesnäitleja auhinna nominendid Ago Anderson, Ain Lutsepp, Rein Oja, Marius Peterson ja Priit Võigemast.

"Pidu Rakvere Teatris. Eesti teatriaasta auhinnad 2008" on ETV eetris reedel, 27. märtsil kell 21.35. Videosalvestuse re˛issöör on Marek Miil, toimetaja Gerda Kordemets, produtsent Ene-Maris Tali.

Lisainfo:
Gerda Kordemets
ETV lavastuslike saadete toimetuse juhataja
628 4407
513 2259
gerda.kordemets@err.ee
Anneli Tõevere-Kaur
Eesti Rahvusringhääling
meediasuhete juht
628 4511
52 74 189
anneli.toevere-kaur@err.ee
www.err.ee


   26 Märts 2009