www.vnl.ee

Peipsi järvele võib homsest minna ka autodega

Politsei- ja Piirivalveamet
Lõuna prefektuur ja Ida prefektuur
Pressiteade
7.02.2014

Peipsi järvele võib homsest minna ka autodega

Alates 8. veebruarist võib ka Peipsi järvele minna nii sõiduautode kui ka traktoritega. Narva veehoidla jääl võib lisaks jalgsi liikumisele sõita ka maastikusõidukiga.

Alates homsest võib sõiduvahendiga minna Peipsi järve jääle Tartu, Jõgeva ja Ida-Viru maakonna piires kuni piirire˛iimi alani. Samuti võib Narva veehoidla jääle minna jalgsi ja maastikusõidukitega Kulgu sadamast 3 kilomeetri ulatuses ülesvoolu, kuid mitte lähemale kui 50 meetrit ajutisele kontrolljoonele.
Väga ohtlik ja seepärast ka keelatud on liikuda transpordivahendiga ojade ja jõgede suudmetele lähedale. Tähelepanelik tuleb olla kontrolljoone läheduses – Peipsi järve jääl on keelatud läheneda kontrolljoonele lähemale kui 200 m ja see ala on tähistatud hoiatussiltidega.

Lõuna prefektuuri piirivalvekapten Mati Mikson ütles, et tulenevalt piirire˛iimi eeskirja nõudest kehtib Peipsi järve jääle väljumisel transpordivahendiga, kaugemale kui 1 kilomeeter kaldast, nõue oma väljumine kordonis registreerida. „Registreerimine on oluline, et piirivalve saaks jälgida, kas olete päeva lõpuks ohutult tagasi kaldale jõudnud. Võimaliku ohu korral saame jällegi viivitamata otsingute ja päästmisega alustada,“ selgitas Mikson.

Piirivalvekapten rõhutas, et ilmastikuolude kiirel halvenemisel, õige raja kaotamisel või hätta sattumisel tuleb kohe ühendust võtta kordoniga, kus järvele väljumine registreeriti. „Hädasolijal tuleb jääda paigale ja oodata, mil abi temani jõuab. Tundmata järveolusid, võib koduteed otsiv abivajaja järvejääl ekseldes end veel suuremasse ohtu panna“, lisas Mikson.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi sõnul tuleb jääl liikudes olla ettevaatlik. „Peipsi järve jäässe on tekkinud hulgaliselt pragusid ja sellest tulenevalt on jää paksus väga muutlik. Omakorda muudab asja keerukaks sellistele kohtadele peale sadanud kerge lumi, mis võib praod autojuhile jätta täiesti märkamatuks. Sõiduauto kiirus tuleks jääl valida selline, et jõuaks vajadusel ohutult reageerida,“ ütles Püvi.

Transpordivahendiga jääl liikudes

· jälgi, et sõiduvahend oleks tehniliselt korras - aku laetud, piisavalt kütust, õli ei lekiks

· järvele väljumine ja tagasitulek registreeri alati lähimas kordonis

· vii end kurssi kehtivate piirangute ja jääoludega: www.politsei.ee/et/nouanded/jaaolud

· kasuta sissesõidetud radu ja jääl sõites ära kinnita turvavööd

· vali ohutu sõidukiirus, mis võimaldaks ohu korral turvalist peatumist selliselt, et sõiduk ei muutuks juhitamatuks ega satuks külglibisemisse

· hoia liikumisel sõidukite vahel ohutut pikivahet

· ka sõidukite parkimisel hoidke turvalist vahet, vältige parkimist teineteisele liiga lähedale

· võta kaasa lumelabidas

· eksimise vältimiseks kasuta veekogul liikudes GPS-seadet (neid andmeid saab üle kontrollida lähimas kordonis)


Turvalist liikumist jääl ning head kalaõnne!

Ragne Keisk
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308851/ 56656866
ragne.keisk@politsei.ee


   07 Veebruar 2014