www.vnl.ee

Politsei avastas Narvas toime pandud relvastatud röövi

Ida prefektuuri politseinikud avastasid Narvas tänavu jaanuaris toime pandud relvastatud röövi, mille korraldasid kolm noormeest.

Politsei kahtlustab, et 19-aastane Vladimir, 18-aastane Nikolai ja 20-aastane Oleg sisenesid 27. jaanuari õhtul Narvas Joala tänaval asuvase poodi, ähvardasid müüjat noaga ja röövisid kassaraha.

"Menetluse käigus selgus, et Vladimir, Nikolai ja Oleg olid röövi põhjalikult ette valmistanud. Nad valisid välja sobiva kaupluse, õppisid detailselt selgeks poe ümbruse, mõtlesid läbi võimalikud põgenemisteed ja jälgisid, millal on poes kõige vähem rahvast," ütles Viru ringkonnaprokurör Anu Toluk.

Ida prefektuuri kriminaalosakonna organiseeritud kuritegevuse büroo ülemkomissari Aleksander Šegulovi sõnul ei olnud noormehed varem politsei huviorbiiti sattunud. Vladimir oli töötu, Oleg oli esimese kursuse tudeng ning Nikolai töötas autoremondilukksepana.

Noormehed selgitasid politseile, et vajasid raha ja seetõttu otsustasid poodi röövida. Mehed tunnistasid end täielikult süüdi. Kolmikust viibib Vladimir vahi all, ülejäänutelt on võetud allkiri elukohast mittelahkumise kohta.  BNS   03 Detsember 2004