www.vnl.ee

Eesti ainus Kindlustuse Muuseum avas uksed

Tähistamaks Eesti Muuseumiaastat, avas Eesti esimene ja ainus Kindlustuse Muuseum uksed uutes ruumides. Alates käesolevast nädalast saavad kõik huvilised muuseumi tasuta külastada If Eesti Kindlustuse peakontoris Tallinnas, aadressil Pronksi 19.

Eestis asutati Kindlustuse Muuseum 1980. aastal Tallinnas Riikliku Kindlustuse Peavalitsuse juures ning selle juhatajaks sai ja on olnud tänaseni Ada Treumuth. Muuseumi eesmärk on äratada huvi ning tutvustada eriti just noortele kindlustustegevuse ajalugu, arengut, tähtsaimaid sündmusi ja isikuid nii Eestis kui kogu maailmas.

Muuseumi taasavamisel lõikas lindi läbi rahandusminister Ivari Padar, kes kinnitas: „Inimene vajab kindlust ja turvatunnet sõltumata sellest, kui külmad või soojad on tema ümber puhuvad tuuled. Karmimatel aegadel mõeldakse oma kindlustatusele rohkem. Just seepärast on tänasel 2009. aastal kindlustuse muuseumi avamiseks uutes ruumides õige aeg.“

Kindlustuse Muuseumil on ainulaadne rikkalik kogu 6500 eksponaadiga. Selles leidub nii kindlustusseltside poliise, tulekindlustuse silte, dokumente, filmi- ja fotomaterjali, kontorimööblit ja muid kindlustuse ajalooga seotud esemeid. Vanim eksponaat on Eesti Esimese Kindlustuse Seltsi (EEKS) eelkäija esimene protokolliraamat aastatest 1866-1886.

„Ifil lasub turuliidrina vastustus oma valdkonna ajaloolise mälu säilitamisel,“ ütles If Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste ning kutsus kolleege ja konkurente muuseumi kogusid täiendama. „Kui kindlustuse ajalugu on suudetud talletada ja dokumenteerida rasketel aegadel, siis seda enam peaks sellega tegelema tänapäeval, kui selleks mingeid takistusi ei ole,“ lisas Sooniste.

Muuseumi raamatukogus on üle 3000 raamatu ja brošüüri erinevates keeltes, neist mitmed ainsad eksemplarid Eestis. Peaaegu kõigi Eesti kõrgkoolide üliõpilased on muuseumis käinud ekskursioonil, saanud konsultatsiooni või vajalikku materjali uurimustööde kirjutamiseks.

„Kindlustustegevus on sedavõrd tähtis majandusharu, et veel 19. sajandil kirjutasid kindlustusseltside asutamise dokumentidele alla keisrid, kuningad ja tsaarid. Ka Eestis on selle ala võtmeisikuteks olnud tähtsad riigitegelased nagu Jaan Tõnisson, Konstantin Päts ja teised mõjukad inimesed. Oma ajaloo jäädvustamine, selle tundmaõppimine ja suurkujude austamine teeb meist kultuuriinimesed,“ lausus Kindlustuse Muuseumi juhataja Ada Treumuth.

Muuseum on avatud nii gruppidele kui üksikisikutele tööpäeviti, selle külastamine ning konsultatsioonide ja materjalide saamine on tasuta. Külastus tuleb vaid eelnevalt kokku leppida telefonil 667 1126 või e-posti teel muuseum@if.ee .

If Eesti Kindlustus on Eesti juhtiv kahjukindlustusselts. Ifil on ainukese kindlustusseltsina Eestis üle 210 000 era- ja ärikliendi ning If on esindatud kõikides Eesti maakondades. If Eesti Kindlustus kuulub Põhjamaade juhtivasse kahjukindlustusgruppi If P&C Insurance Holding Ltd, mille omanik on Sampo Plc.Eva-Grete Aljas


   15 Aprill 2009