www.vnl.ee

Kolm karupoega Tartu-Viljandi mnt ääres tuleks rahule jätta

Juba vähemalt nädal on Viljandimaal nähtud kolme karupoega, kes ei tunne inimeste läheduses hirmu. Tegemist on metsloomade turvakodus olnud karudega, kes on aasta iseseisvalt metsas veetnud. Seega pole enam tegu süütute mõmmikutega, vaid kolme noore metsloomaga.

Täna nähti karusid taas Tartu-Viljandi maantee ääres, kus seisis ca 20 autot, inimesed tegid pilti ja parema pildi nimel üritasid karudele ninaesist pakkuda.

Keskkonnaamet paneb inimestele südamele, et mitte mingil juhil ei tohi karusid toita ega neid muul viisil inimestega harjutada, rääkimata pai tegemisest - eelkõige tehakse sellega karuteene karudele endale, keda seni on harjutatud inimesi kartma ja looduses omapäi hakkama saama.

Teine ja hoopis ohtlikum moment on see, et tegemist on siiski metsloomadega, kes on juba pikalt metsas olnud ning võivad etteaimamatult käituda ja lähedaletulnud inimest ka rünnata, kui neid miski ehmatab või ärritab.

Keskkonnaameti töötajad otsivad olukorrale lahendust ja püüavad karud üksteisest lahku viia, sest üksikud karud on aremad kui mitmekesi koos.

Kui karud inimestega liialt harjuvad, siis tuleb nad kahjuks kinni püüda ja viia näiteks loomaaeda. Laskem neil siis parem metsloomadena oma elu elada ja vabaduses olla.


Aet Truu


   23 September 2009