www.vnl.ee

Korduvalt juhtimisõiguseta autojuhtimiselt tabatud juhile määrati karistuseks 10 päeva aresti

Käesoleva aasta esimesel päeval määrati Kohtla-Järvel juhtimisõiguseta autojuhtimiselt tabatud mehele karistuseks 10 päeva aresti.

Laupäeval, 1. jaanuaril kell 19.19 peatas politsei Kohtla-Järvel Vahtra tänaval sõiduauto Audi, mille juhi andmete kontrollimisel selgus, et roolis olnul, 29-aastasel Dmitril, ei ole mootorsõiduki juhtimisõigust kunagi olnud ning ta on varasemalt mitmeid kordi juhtimiselt kõrvaldatud. Samuti puudusid sõidukil kohustuslikud talverehvid ning kehtiv liikluskindlustuse poliis.

Politsei toimetas õigusrikkuja pärast menetlustoimingute läbiviimist koheselt arestimajja, kuna see oli ainus moodus isiku sõidukijuhtimisest eemal hoidmiseks. Esmaspäeval toimunud kohtuistungil määrati Dmitrile karistuseks 10 päeva aresti.

"Kui isik on otsustanud vabaduses olles liiklusohutust, sealhulgas kaasliiklejate ohutust ja seadust ignoreerida ning paneb järjekindlalt toime õigusrikkumisi, siis arestimajas selline võimalus puudub. Praeguste ilmastikutingimuste korral juhtida sõidukit suverehvidega on eriti ohtlik teguviis, millega pannakse ohtu nii iseennast kui ka kaasliiklejaid," ütles Ida Prefektuuri liiklusejärelevalvetalituse juht Alvar Ottokar.

2010 aastal selgitati välja Ida Prefektuuri poolt juhtimisõiguseta isikuid Ida- ja Lääne-Virumaal kokku 867.

Jelena Filippova


   03 Jaanuar 2011