www.vnl.ee

Algab kohus armukadedushoos topeltmõrva sooritanud mehe üle

Narva linnakohtus algab peagi protsess noormehe üle, kes süüdistuse järgi tappis 2003. aasta lõpus armukadedushoos kaks inimest ja üritas mõrvata kolmandat.

12. jaanuaril kohtu ette astuval 35-aastasel Roman Ljovinil lasub süüdistus tapmises, mõrvas ja mõrvakatses, mille eest saab kohus ta süüdimõistmisel kuni eluks ajaks vangi panna.

Süüdistuse järgi sai Ljovini kuritegude jada alguse 2003. aasta 12. novembril, kui armukadedusest hullunud mees tungis Sillamäel Gagarini tänava maja trepikojas kallale oma elukaaslase Oksana (30) endisele mehele Sergeile (34). Ljovin lõi Sergeid noaga üks kord rindu, milel tagajärjel kannatanu kuriteopaigal suri.

Järgmise päeva õhtul kella 19 paiku tungis Ljovin Sillamäel Ranna tänaval kallale oma elukaaslasele ja väikese lapse emale Oksanale. Hullunud mees pussitas naist vähemalt kümme korda rindu, mille tagajärjel kannatanu suri.

Veretööd nägi pealt Oksana sõbranna Julia (30), kellele mees samuti kallale tungis. Ljovin jõudis lüüa naist noaga kahel korral, siis aga pillas kannatanu vastupanu tõttu noa maha. Mees põgenes, naine jäi vaatamata ülirasketele vigastustele ellu.

Politsei tuvastas, et Ljovinil olid oma naise Oksanaga väga pingelised suhted, kuna naine tahtis meest maha jätta ja kolida elama oma endise elukaaslase Sergei juurde. Politseinikud on veendunud, et armukadedus ja kättemaksuiha ajasidki Ljovini veretööle.

Töötu ja varem huligaansuse eest kohtulikult karistatud Ljovin ei tunnistanud kriminaalasja eeluurimisel oma süüd. Mees väitis, et ei tapnud Sergeid ega tahtnud tappa ka Oksanat ning Juliat.  BNS   03 Jaanuar 2005