www.vnl.ee

Tartu linna päeval antakse üle neli Tartu medalit

Tartu linnavalitsus otsustas anda sel aastal välja neli Tartu medalit inimestele, kes on andnud olulise panuse linna arengusse. Tänavused medalisaajad on Ene Ahven, Juta Nugin, Jüri Randjärv ja Heiki Tamm.

"Medalitega avaldab Tartu tänu väärikatele inimestele, kes on oma tööga andnud Tartu arengusse väljapaistva panuse," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Ene Ahven on Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori koormeister juba 1971. aastast, samuti on ta pikaajaline Tamme gümnaasiumi (varem Tartu 5. keskkooli) muusikaõpetaja.

Juta Nugin on Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi direktor alates 1988. aastast, enne seda oli ta 15 aastat füüsika ja keemia õpetaja. Ta on tegutsenud aktiivselt kogu Eesti täiskasvanuhariduse edendamise nimel, tema eestvedamisel algas õhtukoolide ümberkujundamine tänapäevasteks täiskasvanute gümnaasiumiteks. 2010. aastal sai Juta Nugin Tartumaa aasta haridusjuhi tiitli.

Jüri Randjärv on Eesti Maaülikooli emeriitprofessor, õpetanud EMÜs geodeesiat alates 1966. aastast. Ta on Balti Geodeesiakomisjoni liige, ajakirja Geodeet 1993. aastast, üks Eesti Geodeetide Ühingu taastajaist. Tema ettepanekust sai alguse Tartu meridiaanikaare kandmine UNESCO maailmap ärandi nimekirja.

Heiki Tamm oli Tartu Ülikooli botaanikaaia direktor 2001–2013. 1991–1997 oli ta Tallinna Botaanikaaia direktor. 16. juunil 2014 sai ta Tartu linna tänukirja ühena parimaist muuseumit öötajaist botaanikaaia infrastruktuuri, kollektsioonide, hariduslike ja kultuuriliste teenuste arendamise eest.

Tartu medalid antakse üle Tartu linna päeval, 29. juunil kell 12 Tartu raekoja saalis.


   26 Juuni 2014