www.vnl.ee

Lääne-Viru malemeistriks krooniti Eino Vaher

Käesoleva aasta Lääne-Virumaa meistritiitli males võitis rakverlane Eino Vaher, kes kogus 7 punkti 8-st võimalikust. Rakvere rahvamajas mängitud viimases voorus alistas Vaher Enn Koppeli ja viigistas Raivo Kaasikuga.

Olulistes partiides tiitlivõistluste teise koha pärast võitis Jevgeni Kuzmin Peedu Vipperit, tegi viigi Enn Kleemeieriga ning saavutas 5,5 punktiga teise koha. Vanameister Kleemeier platseerus omakorda 5 punktiga kolmandaks, saavutades viigi kõrvale otsustavas voorus veel võidupunkti Edik Videviku vastu.

Et Enn Kleemeieri lähimad jälitajad Peedu Vipper ja Enn Koppel rahuldusid omavahelises partiis viigiga, siis kogusid nad mõlemad 4,5 punkti ning leppisid 4.-8. koha jagamisega koos Mati Varblase, Edik Videviku ja Raivo Kaasikuga.

Meistrivõistlustel osalenud parimaks koolinooreks osutus Martin Mölder 3,5 punktiga.

Vastne meister Eino Vaher, kellele see tiitel oli Lääne-Virumaal juba kuraditosinas, tunnistas, et võit valmistab talle endiselt heameelt. "Kahju ainult, et Üllar Hermlin ja Kalev Pagar ei saanud osaleda, rääkimata Kalle Kiigest," lausus Vaher.

Eino Vaheri sõnul hakkas tal vahepeal tiitlite arvestus juba segi minema, kuid kaks esimest on eredalt meeles. "Need olid 1978. ja 1979. aastal kui õppisin tollases Rakvere I Keskkoolis vastavalt X ja XI klassis. Esimesel aastal sai tegelikult esikohta jagatud siis VIII klassis käinud Kalle Kiigega aga mul olid mingid lisanäitajad paremad," tähendas malemeister.


   04 Detsember 2006