www.vnl.ee

Liikluskindlustuse kahjude arv viimase pooleteise aasta kõrgeim

Käesoleva aasta oktoobris maksis If Kindlustus oma klientidele 2669 kahjujuhtumi eest 3,65 miljonit eurot hüvitisi, hüvitatud summa kasvas 29 protsenti ning kahjude arv 7,7 protsenti. Liikluskindlustuse kahjude arv kasvas viimase pooleteise aasta suurimaks.

Suurimad oktoobrikuu väljamaksed olid kaskokahjudes ja varakahjudes, kus If korvas vastavalt 1,3 ja veidi üle ühe miljoni euro eest kahjusid. Liikluse kahjusid hüvitati 0,99 miljoni euro ulatuses.

Kõikidest kahjudest moodustasid ligi 70 protsenti sõidukikahjud ning nende koguarv kasvas aastaga 12,8 protsenti. Kaskokahjusid registreeriti 1250 ning liikluse omasid 826. Liikluskindlustuse kahjude arv oli oktoobris viimase 19 kuu kõrgeim.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul võib liiklusõnnetuste kasvu põhjuseks pidada osalt ka kulunud rehve, mis ei sobi enam sügiseselt libedate teeoludega. „Oktoober on aeg, kus kulunud suverehve sageli enam uutega ei soovita asendada ning talverehvide aeg ei ole ka veel päris käes. Täna soovitan inimestel juba kindlasti suverehvid talviste vastu vahetada, sest isegi kui õhutemperatuur on veel napilt plussis, võib teedel öösel ning varahommikul juba ka jäidet olla,“ lisas Kiibus.

Reisikahjudest anti teada 281-l juhul ning nende arv kasvas 19 protsenti. Õnnetusjuhtumikahjusid registreeriti 164.

Lõppenud kuul teatati ka 69-st koera ja kassi kindlustusega seotud kahjust. Enamustel juhtudel oli põhjuseks looma haigusega seotud ravikulud, kuid kaks neljajalgset sõpra surid raske haiguse tõttu.

Rain Porss


   08 November 2014