Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pärjati Lääne-Virumaa esimesed koolide korvpallimeistrid

Lääne-Viru koolide esivõistlustel korvpallis peeti lõppeval nädalal nooremate vanuseklasside heitlusi. Kui Kundas selgusid VI-VII klasside poiste meistrid, siis veidi vanemad, VI-IX klassid, mängisid meistritiitlile Rakvere spordihallis.

Kundas võidutses Rakvere reaalgümnaasium, kes pärast tihedat kadalippu alistas finaalis päeva jooksul hõrenenud koosseisuga Rakvere põhikooli meeskonna. Kolmandaks tuli koduseinte toetusel Kunda ühisgümnaasium, kes oli parem põhikoolide parimast esindusest Simunast.

Samaaegselt selgusid kuue korvpalli individuaalharjutuse võistluse parimad, kes alavõiduga tagasid endale pääsu Tallinnasse toimuvasse finaali.

Rakveres toimunud korvpallifinaalidele eelnesid kolm mänguderohket piirkondlikku võistluspäeva.

Esmaspäeval tegid Võsu spordihoones otsa lahti Võsu ja Sõmeru. Suureskoorilise 105:24 võidu saavutas koduvõistkond. Siinkohal tasub märkida Võsu poisi Kristjan Tambiku 81 punkti meeskonna kasuks. Treener Tarmo Nuija sõnul jõudis tema isiklik punktirekord koolipõlves 65 punktini, kuid nüüdsed 81 punkti õpilaselt on veelgi muljetavaldavam tulemus.

Samal päeval peeti veel kaks kohtumist just põhikoolide arvestuses Simunas, kus võidutsesid kodunaiskond (alistati Muuga 28:12) ja külalismeeskond (Muuga poisid olid Simunast üle 62:47).

Teisipäev Väike-Maarjas andis selgust gümnaasiumide osas, kus vanad rivaalid olid vastamisi uutega. Väike-Maarja ei jätnud midagi juhuse hooleks ja võitis eelmise aasta meistri Haljala gümnaasiumi kindlalt 61:41. Sellele järgnes võidukas 83:7 matš Rakke gümnaasiumiga ning lõpetuseks Vinni-Pajusti gümnaasiumiga (61:24).

Teisena tagas edasipääsu siiski Haljala, kes alistas Vinni-Pajusti (53:22) ja Rakke (63:23). Viimased tegid omakorda tuule alla Vinni-Pajustile 35:26.

Kolmapäev Kunda spordikeskuses oleks kujunenud muidu igavapoolseks, sest seoses teiste kattuvate võistluste tõttu pidid ketsid korvpallist eemal hoidma Kadrina keskkool ja Rakvere reaalgümnaasium, kellest üks oli hõivatud jalgpalliga ja teine Eesti noorte korvpallimeistrivõistlutega.

Asendusena ilmusid justkui võluvitsa väel välja varem osalussoovi mitte ilmutanud Tapa gümnaasium ja Võsu põhikool, kellest viimane alistas teatavasti põhikoolide esivõistluse veerandfinaalis Sõmeru kooli.

Kõige võitluslikumast alagrupist lunastasid pääsmed finaali väljakuperemeeste Kunda ühishümnaasium ja Rakvere gümnaasium, kes olid omavahel vastamisi just avamängus - haarava lahingu võitsid külalised 47:46.

Võsu nuhtles Tapat 54:26, kuid kaotas omakorda Kundale (23:59) ja Rakvere gümnaasiumile (37:53). Hulgaliselt väärt kogemusi ammutanud Tapa kaotas faforiitidele selgelt. Kundale vannuti alla 13:78 (selles mängus sooritas kohalik mängumees Kert Vergi mitu suurepärast pealtpanekut, millest vaimustunud kodupublik pikka aega veel huilgas) ja Rakverele 11:60.

Päeva tumestas ilusate soorituste kõrval Rakvere poisi Aron Kuusiku kukkumine, mille tagajärjel sai lootustandev korvpallur tõsiselt vigastada ning vajas tohtrite abi.

Finaalid kujunesid oodatust tasavägisemateks ja pakkusid jadamisi üllatusi. Esimeses põhikoolide poolfinaalis alistas Simuna pikalt juhtinud Võsu alles normaalaja viimasel sekundil teenitud vabavisetest ühe punktiga 40:39.

Vigadega olid selleks hetkeks pingiotsale potsatanud põhimehed Tambik ja Mäesepp ning paraku ei suutnud veel teiste mängijate kael sedavõrd pingelist mängulõppu kanda. Võidu toonud vabaviske realiseeris külmavereliselt Kasper Jaanimägi.

Teises poolfinaalis oli Muuga oodatult parem Sõmerust 50:13.

Seega nähti järgnevalt veerandfinaalide kordust, sest finaalis olid teistkordselt vastakuti Simuna ja Muuga ning pronksile heitlesid Sõmeru ja Võsu.

Finaalis ei andnud Muuga Simunale suurt sõnaõigust, alistades vastase suurelt 43:27. Üllatuse sepistasid aga kaks päeva varem Võsult sauna saanud Sõmeru pallurid, kes kallutasid mängu ilma liidri Kristjan Tambikuta enda kasuks 38:14.

Tüdrukute arvestuses tuli põhikoolide meistriks paljukordne esikohaomanik Simuna, kes võitis Muugat 28:12.

Gümnaasiumide arvestuses läks esimeses poolfinaalis tarvis lisaaega, kus pikemakasvulised Väike-Maarja pallurid eesotsas Mait Jalasti ja Taimo Tiimusega võitsid napi paremusega 37:35 Kunda ühisgümnaasiumi võistkonda.

Tõeliselt hõreda koosseisuga Haljala, kelle viimased mehed seoses kodukorra rikkumisega bussijaamast kooli kupatati, mängis oma oskuste ja võimaluste piires, kuid Rakvere gümnaasiumi 52:26 paremust nad väärata ei suutnud.

Nii selgitasid võitja Väike-Maarja gümnaasium ja Rakvere gümnaasium. Kahe tugeva korvpallikantsi heitluse tugevamaks olid seekord kaugema nurga mehed ehk Väike-Maarja, kes sai 62:24 võidu mängeldes. Kahvatumad karva medalid läksid Kunda ÜG-le, kes oli pronksimängus Haljalast parem 47:27.

Kolme naiskonna konkurentsi tugevdas muidu ühegi mängupartneriteta Rakvere gümnaasiumi X-XII klasside naiskond. Täisedu RG-l siiski saavutada ei õnnestunud, kuivõrd neil tuli tunnistada Simuna 27:24 paremust.

Simuna tüdrukud võitsid veel eakaaslasi Haljalast (52:20) ja Muugast (28:12). Haljala oli omakorda üle Muugast (72:6) ja kaotas napilt Rakvere gümnaasiumile (29:31). Muuga leppis allajäämisega kõigis kohtumistes.

Tuleval esmaspäeval, 2. veebruaril tehakse Lääne-Viru koolide esivõistlustel korvpallis algust viimase vanuserühmaga, milleks on X-XII klassid.

Poiste konkurentsis on kirja pannud üheksa esindust. Mängudega alustatakse Vinni spordihoones esmaspäeval kell 12.45, kaasa teevad seal Rakvere reaalgümnaasium, Rakvere gümnaasium ja Vinni-Pajusti gümnaasium.

Päev hiljem, teisipäeval, on Kadrinas pallilahingutega hõivatud Haljala gümnaasium, Kadrina keskkool ja Rakvere ametikool ning kolmapäeval Tapa spordihoones Rakke gümnaasium, Tapa gümnaasium ning Kunda ühisgümnaasium.

Finaalid leiavad aset neljapäeval, 5. veebruaril algusega kell 9.30 Rakvere spordihallis.
30 Jaanuar 2009
  Kommentaarid