Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
HAT-Auto Lääne-Viru MV korvpallis (seisuga 05.02)

HAT-Auto Lääne-Viru meistrivõistlustel korvpallis püsib meistriliigas teist nädalat võidukursil mullune neljanda koha omanik Rakvere ViKe.

Põhiturniiri 11. voorus liidermeeskonda Simuna Ivaxit üllatanud kergejõustiklased tegid samasuguse tembu ka 12. voorus, kus koduplatsil alistati ühe punktiga 78:77 (poolaeg 33:48) mulluste meistrivõistluste pronks Haljala/Vaala Keskus.

Huvitaval kombel ei pääsenud ViKe terve kohtumise vältel mitte kordagi juhtima, suurim kaotusseis oli kolmanda veerandaja kolmandal minutil 20-punktiline - 33:53. Võidu toonud Märt Raami kaugviskele eelnes kergejõustiklastel 13 sekundit enne kohtumise lõppu kolm viskeüritust. Rakverlaste õnneks said nad kõigil kolmel korral palli ründelauast ka kätte. Viimane möödaläinud vise põrkas rõngast otse Raamile kolmepunkti joone taha, kust too külmavereliselt palli sisse viskas.

Viis kaugviset tabanud Märt Raam ja meeskonna kapten Argo Höövelson panustasid ViKe võitu võrdselt 21 punkti. Mart Suursu lisas 13 ja Arvi Lepp 11 punkti. Haljala/Vaala Keskuse parimad olid Erkki Veismann 22, Indrek Toomikas 19 ja Meelis Tamberg 17 punktiga. Veismann ja Tamberg tabasid kahe peale 11 kaugviset.

Meistriliiga kolmes ülejäänud sama vooru mängus teenis Ivax koduplatsil 80:62 võidu Tamsalu Los Toros/Agrovarustuse üle ja RSK sPORTKUNDA alistas Vinni Tammed 80:47 (Kaido Vahesalu 21, Aimar Veiper 14, Kadõmov 13, Korjuhin 12 - Sten Akel 20, Kutser 15).

HAT-Auto Lääne-Viru korvpallimeistrivõistluste esiliigas on tabelis esirinnas Simuna Artiston ja RLV Massive, kes on saavutanud mõlemad tosinast mängust kümme võitu. Massive vandus viimati ootamatult kergelt 54:68 alla tõusujoones jätkavale Sõmerule.

Võitlus meistriliiga üleminekumängudele tõotab esiliigas jätkuvat põnevust. Kui põhiturniiri esimene meeskond tagab tulevaks hooajaks automaatselt pääsu meistriliigasse, siis kolm järgmist saavad üritada kohta kõrgemas seltskonnas läbi üleminekumängude.

Hetkeseisuga oleks otse meistriliigasse pääsejaks Simuna Artiston ja üleminekumängudele siirdujad RLV Massive, Väike-Maarja päästekool ja Rakvere SK/Tarvas.

Lõpliku selguse saabumiseni on jäänud pidada veel kuue vooru kohtumised.

TULEMUSED (HAT-Auto Lääne-Viru meistrivõistlused korvpallis)

Meistriliiga, 12. voor

L 31.01 Simuna Ivax - Tamsalu Los Toros/Agrovarustus 80:62
L 31.01 Rakvere ViKe - Haljala/Vaala Keskus 78:77
P 01.02 RSK sPORTKUNDA - Vinni Tammed 80:47

Meistriliiga turniiritabel (järjekorras on meeskonnad, mängud, võidud, kaotused, korvide vahe, punktid):

13. voor

T 10.02 (kell 19.15 Haljala sh) Haljala/Vaala Keskus - Tamsalu Los Toros/Agrovarustus