Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
HAT-Auto Lääne-Viru MV korvpallis (seisuga 18.02)

HAT-Auto Lääne-Viru meistrivõistlustel korvpallis on meistriliiga põhiturniiril selja taha jäänud kuraditosina vooru järel jäme ots endiselt Simuna Ivaxi käest, kes kaotusekibedust tundnud vaid ühes kohtumises, Rakvere ViKe vastu.

Valdavalt kergejõustiklastest harrastuskorvpallureid koondavast ViKe meeskonnaga on põhjust uudist alustada selgi nädalal, sest nagu viimasel ajal juba meeldivaks tavaks saanud, pakkusid rakverlased ka läinud nädalõpul üllatustulemuse.

Sedapuhku alistati koduses Rakvere Rahu hallis 84:76 tiitlikaitsja Väike-Maarja ReinPaul. Sama vooru ülejäänud kohtumised kujunesid ühepoolseteks - RSK sPORTKUNDA seljatas koduplatsil MHV Consulti 111:79, Hulja samuti kodusaalis Väike-Maarja Gümnaasiumi 112:48 ning Vinni Tammed vandusid alla neile külla sõitnud Simuna Ivaxile 48:80.

Omapäraseim nimetatud kolmest ühepoolsest vastasseisust oli ilmselt Kundas, kus nii RSK sPORTKUNDA kui ka rakverlaste MHV Consult said mõlemad kokku napid kuus mängumeest. Protokolli vaadates, tundub, et kaitsele seekord rõhku ei pandud - avapoolaeg lõppes kundalaste kasuks 52:34 ja teine 59:45.

"Suur vahe tuli sellest, et enne viimast veerandaega me Kunda väsinud rõngastega ära ei harjunud ja eksisime korvi alt lubamatult palju," märkis MHV Consult meeskonna eestvedaja Andrus Moor. "Samas olid kodus mänginud kundalastel korvi omapärad selged ning teise-kolmanda veerandajaga tehti piisav edu sisse."

Moori sõnul kulutasid nad lisaks kõigele muule ka palju energiat omavahelisele nääklemisele ja kohati tundus, et ühest pallistki jääb külaliste jaoks selgelt väheks. "Lõpptulemuseks oli hooaja suurim kaotus 5:5 vastu mängides," tõdes ta.

Priit Aja panustas võitjatele 32, Kaido Vahesalu, Aimar Veiper ja Rainer Korjuhin võrdselt 18, Toomas Hain 15 ning Marko Murro kümme punkti. MHV Consultile tõid Rainis Undrest 20, Timo Kark 19, Leho Vool 17 ja Ergo Tambik 11 punkti.

14. voorust on peetud üks mäng, kus Väike-Maarja ReinPaul tunnistas koduste pöidlahoidjate ees Tamsalu Los Toros/Agrovarustuse 83:72 paremust. Nii Los Toros kui ka ReinPaul ihkavad mõlemad lõpetada põhiturniiri kahe parema hulgas, mis tagaks mängudeta pääsu nelja tugevama meeskonna osavõtul peetavale finaalturniirile. Hetkel hoiavad teisest kohast kinni Los Torose pallurid.

Varem edasi lükatud kohtumistes saavutas Hulja teisipäeval väärtusliku 92:62 võidu eelmiste meistrivõistluste kolmanda koha omaniku Haljala/Vaala Keskuse üle ning MHV Consult suutis raskustega ületada pühapäeval 77:69 tabeli punase laterna Väike-Maarja gümnaasiumi.

Haljala ja Hulja vahelises mõõduvõtus väärib märkimist, et mängu saatus oli lahtine kuni seisuni 51:46, seejärel tegid huljalased 3. veerandaja keskel ootamatu 30:0 spurdi ning pääsesid ette 81:46. Haljala korvipõud kestis kokku tervelt üheksa minutit! Varasematest HAT-Auto Lääne-Viru korvpallimeistrivõistluste mängudest on raske analoogset situatsiooni meenutada.