Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
HAT-Auto Lääne-Viru korvpalliliigas algas otsustav faas

Pühapäeval lõppes HAT-Auto Lääne-Viru korvpallimeistrivõistluste põhiturniir. Maakonna meistri selgumiseni jääb nüüd veel pisut rohkem kui kaks nädalat, mille jooksul sõelutakse kahes veerandfinaalpaaris viimased finaalturniirile pääsejad.

Põhihooaja otsustavates mängudes klaarisid meeskonnad veel tabeliseise - kes üritas saada veerandfinaaliks koduväljakueelist, kes rassis, et vältida kukkumist madalamasse liigasse või hoopis tõusta järgmiseks hooajaks astme võrra kõrgemale - igaühel omad eesmärgid.

Meistriliiga kahe võiduni peetavates veerandfinaalides saavad tänavu ühes paaris kokku tiitlit kaitsev Väike-Maarja ReinPaul ja mullune pronks Haljala/Vaala Keskus ning teises paaris eelmise hooaja neljanda koha omanik Rakvere ViKe ja möödunud aasta seitsmes RSK sPORTKUNDA.

Esimeses paaris jõuti teisipäeval juba avamatški ära pidada ja selle võitis põhiturniiri kolmandal kohal lõpetanud ReinPaul kodusaalis 75:60 (poolaeg 43:29). Võitjate edukamad skooritegijad olid Marek Suits 17 ja Mihkel Mager 16 punktiga. Kaotajate kasuks viskasid Indrek Toomikas 16 ja Jaanus Rattur 15 punkti. Haljala tabas kehvasti vabaviskeid, realiseerides neid vaid 48-protsendilise täpsusega (33st viskest tabas 16).

Selle paari teine kohtumine on kavas teisipäeval, 7. aprillil kell 19.15 Haljalas. Rakvere ViKe ja sPORTKUNDA avamäng toimub Rakveres, Rahu hallis laupäeval, 4. aprillil kell 19. Kordusmäng on nädal hiljem Kundas.

Finaalturniiril 18. ja 19. aprillil Simuna spordihoones ootavad mõlema paari võitjat ees põhiturniiri kaks paremat Simuna Ivax ja Tamsalu Los Toros/Agrovarustus.

Üleminekumägudel, kus meistriliiga kohad ja küpsus selgitatakse välja kahe kohtumise summas, on vastamisi Väike-Maarja Päästekool (esiliiga 3.) - Hulja (meistriliiga 8.), Rakvere SK/Tarvas/TopMarin (esiliiga 4.) - MHV Consult (meistrliiga 7.) ning Simuna Artiston (esiliiga 2.) - Vinni SK Tammed (meistriliiga 9.).

Meistriliigaga jätab selle hooaja lõppedes hüvasti kümnendale ehk viimasele kohale jäänud Väike-Maarja gümnaasium ning nende asemel tõuseb tulevaks hooajaks eliitseltskonda esiliiga võitja RLV Massive. Esiliigast kukkusid välja Rakvere Turuplaz ja Määri küla ning nende kohad täidavad teise liiga kaks tublimat BBP Company ja SK Rakke.

HAT-Auto Lääne-Viru korvpallimeistrivõistluste play-offi ja üleminekumängude ajakavad, tulemused ning statistika on nähtavad Rakvere Spordikeskuse kodulehe korvpalli-alajaotuses. Samast kohast leiab samuti paari viimase aasta meistrivõistluste paremusjärjestused.

TULEMUSED (HAT-Auto Lääne-Viru MV korvpallis)

Meistriliiga, 15. voor

P 29.03 Hulja - Rakvere ViKe 66:93

17. voor

L 21.03 Rakvere ViKe - Tamsalu Los Toros/Agrovarustus 80:70
L 21.03 MHV Consult - Haljala/Vaala Keskus 72:80
P 22.03 Vinni Tammed - Hulja 76:71
T 24.03 Väike-Maarja Gümnaasium - RSK sPORTKUNDA 52:89

18. voor

E 23.03 Väike-Maarja Gümnaasium - Simuna Ivax 39:100
T 24.03 Väike-Maarja ReinPaul - Haljala/Vaala Keskus 87:55
L 28.03 Rakvere ViKe - Vinni Tammed 102:73
L 28.03 Hulja - RSK sPORTKUNDA 77:90
L 28.03 MHV Consult - Tamsalu Los Toros/Agrovarustus 72:78 la.

Põhiturniiri lõplik tabeliseis:

1. Simuna Ivax 18 17 1 1620:1113 (+507) 35
2. Tamsalu Los Toros/Agrovarustus 18 14 4 1469:1128 (+341) 32
3. Väike-Maarja ReinPaul 18 13 5 1484:1273 (+211) 31
4. Rakvere ViKe 18 12 6 1469:1373 (+96) 30
5. RSK sPORTKUNDA 18 11 7 1351:1281 (+70) 29
6. Haljala/Vaala Keskus 18 10 8 1353:1331 (+22) 28
7. MHV Consult 18 5 13 1438:1501 (-63) 23
8. Hulja 18 5 13 1406:1459 (-53) 23
9. Vinni SK Tammed 18 3 15 1160:1555 (-395) 20
10. Väike-Maarja Gümnaasium 18 0 18 874:1578 (-704) 18

Esiliiga, 15. voor

N 19.03 Kirde Kaitseringkond - Rakvere Bulls 107:64

17. voor

N 19.03 SK Aaspere - Määri küla 75:72
R 20.03 Sõmeru - Simuna Artiston 69:78
L 21.03 Rakvere Turuplatz - Väike-Maarja Päästekool 44:82
L 21.03 RLV Massive - Kirde Kaitseringkond 108:72
P 22.03 Rakvere SK/Tarvas/TopMarin - Rakvere Bulls 106:75

18. voor

E 23.03 Väike-Maarja Päästekool - RLV Massive 70:73
T 24.03 Simuna Artiston - Rakvere Turuplatz 105:65
N 26.03 Kirde Kaitseringkond - Rakvere SK/Tarvas/TopMarin 86:115
N 26.03 SK Aaspere - Sõmeru 64:59
L 28.03 Määri küla - Rakvere Bulls 72:92

Põhiturniiri lõplik tabeliseis:

1. RLV Massive 18 15 3 1464:1264 (+200) 33
2. Simuna Artiston 18 15 3 1396:1258 (+138) 33
3. Väike-Maarja Päästekool 18 14 4 1478:1144 (+334) 32
4. Rakvere SK/Tarvas/TopMarin 18 12 6 1651:1438 (+213) 30
5. SK Aaspere 18 9 9 1331:1306 (+25) 27
6. Sõmeru 18 9 9 1243:1238 (+5) 26
7. Kirde Kaitseringkond 18 5 13 1327:1488 (-161) 23
8. Rakvere Bulls 18 5 13 1131:1320 (-189) 22
9. Rakvere Turuplatz 18 3 15 1037:1291 (-254) 21
10. Määri küla 18 3 15 1097:1442 (-345) 21

Teine liiga, 1.-6. koha turniir

5. voor

K 18.03 ETR Builder/Kunda ÜG - SK Rakke 61:89
N 19.03 ABB Kunda - BBP Company 68:67

6. voor

K 25.03 Tamsalu Los Toros/Royal Wheels - ETR Builder/Kunda ÜG 89:46
N 26.03 BBP Company - Ferrel 85:57
R 27.03 SK Rakke - ABB Kunda 73:67

Lõplik tabeliseis:

1. BBP Company 10 9 1 811:568 (+243) 19
2. Spordiklubi Rakke 10 7 3 707:636 (+71) 17
3. Ferrel 10 5 5 687:797 (-110) 15
4. ABB Kunda 10 4 6 618:652 (-34) 14
5. ETR Builder/Kunda ÜG 10 3 7 673:803 (-130) 13
6. Tamsalu Los Toros/Royal Wheels 10 2 8 622:662 (-40) 12

7.-12. koha turniir

3. voor

T 24.03 Rakvere Ametikool - Muuga 60:84

5. voor

N 19.03 GK Kinnisvara/Seesam Kindlustus - Rakvere Spordikeskus 78:37
L 21.03 RLV Massive II - Muuga 63:59

6. voor

T 24.03 Rakvere Spordikeskus - RLV Massive II 71:55
N 26.03 Simuna Ivax II - GK Kinnisvara/Seesam Kindlustus 32:94
R 27.03 Muuga - Rakvere Ametikool 85:53

Lõplik tabeliseis

1. GK Kinnisvara/Seesam Kindlust. 10 10 0 721:442 (+279) 20
2. RLV Massive II 10 6 4 565:585 (-20) 16
3. Rakvere Spordikeskus 10 5 5 598:548 (+50) 15
4. Muuga 10 4 6 648:653 (-5) 14
5. Rakvere Ametikool 10 3 7 575:638 (-63) 13
6. Simuna Ivax II 10 2 8 441:667 (-226) 11

AJAKAVA

VEERANDFINAAL (kahe võiduni)

1. mäng

L 04.04 (kell 19 Rakvere, Rahu hall) Rakvere KJK ViKe - RSK sPORTKUNDA

2. mäng

T 07.04 (kell 19.15 Haljala sh) Haljala/Vaala Keskus - Väike-Maarja ReinPaul
L 11.04 (Kunda spordikeskus) RSK sPORTKUNDA - Rakvere KJK ViKe

FINAL FOUR (18.-19.04.2009)

laupäev, 18.04

poolfinaal (kell 17) Tamsalu Los Toros/Agrovarustus - Väike-Maarja ReinPaul või Haljala/Vaala Keskus
poolfinaal (kell 19) Simuna Ivax - Rakvere KJK ViKe või RSK sPORTKUNDA

pühapäev, 19.04

3.-4. koht (kell 14)
finaal (kell 16)


ÜLEMINEKUMÄNGUD (kahe mängu kokkuvõttes)

1. mäng

K 01.04 (kell 19.15 Väike-Maarja sh) Väike-Maarja Päästekool (EL 3.) - Hulja (ML 8.)
T 07.04 (kell 20 Rakvere, Rahu hall) Rakvere SK/Tarvas/TopMarin (EL 4.) - MHV Consult (ML 7.)
T 07.04 (kell 19 Simuna sh) Simuna Artiston (EL 2.) - Vinni SK Tammed (ML 9.)

2. mäng

P 12.04 (kell 17.30 Vinni sh) Vinni SK Tammed (ML 9.) - Simuna Artiston (EL 2.)
Hulja (ML 8.) - Väike-Maarja Päästekool (EL 3.)

01 Aprill 2009
  Kommentaarid