Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kunda alistas närvidemängus ViKe

HAT-Auto Lääne-Viru meistrivõistlustel korvpallis toimusid eelmisel nädalal veerandfinaalide avakohtumised.

Kui Väike-Maarja ReinPauli ja Haljala/Vaala Keskuse esimene, võrdlemisi ühepoolne mäng lõppes väljakuperemeeste ReinPauli 75:60 (poolaeg 43:29) paremusega, siis teises paaris lahkusid platsilt võiduga külalised - Rakvere ViKe vandus RSK sPORTKUNDAle alla kõige napimalt 62:63 (35:33).

Kundalaste juhendaja Jaak Jalaka sõnul oli mäng tõeliselt võitluslik. "Juhtija vahetus 11 korda. Meie suurim edu oli esimesel veerandajal kuus punkti, vastastel teisel veerandajal üheksa punkti," rääkis ta. "Mängida jäi veidi üle viie minuti, kui olime jõudnud 61 punktini ning edu oli viis silma. Viis viimast ülipikka ja närvesöövat minutit tõid meile lisaks ühe korvi. Väljakuperemehed vastasid kahe tabava viskega mängust ja kahega vabaviskejoonelt. Seega siis oli lõppseis küllatulnutele rõõmustav."

Võitjate paremad snaiprid olid vapralt jalavalu trotsinud Priit Aja 18 ja Ainar Villers 16 punktiga. ViKel jõudsid kahekohalise summani neli meest - Kristo Rääk viskas 15, Argo Höövelson ja Mart Suursu kumbki 12 ning Mikk Joorits 11 punkti.

"Tõenäoliselt sai otsustavaks meie pikem pink," tõdes Jaak Jalakas. "Vahetusest platsile läinute panus lõppskoori oli vastavalt 11 ja kolm punkti."

Põhiturniiri viimased kaheksa mängu võitnud rakverlased olid viimati kaotusekibedust tundnud 11. jaanuaril, mil samuti tunnistati RSK sPORTKUNDA paremust (79:86). Põhiturniiri avavooruski jäädi igipõlisele rivaalile alla (65:93).

Veerandfinaali teise mängu eel räägivad seega numbrid ViKe vastu ja erilist edu ei ennusta, kuid pall on ümmargune. Kui rakverlastel õnnestub eeloleval laupäeval kell 14 Kunda spordikeskuses algav mäng võita ning seeria viigistada, siis otsustatakse edasipääseja saatus pühapäeval kell 17 Rakveres Rahu hallis.

Haljala/Vaala Keskus üritab seeriat Väike-Maarja ReinPauliga viigistada eeloleval teisipäeval, 7. aprillil. Pall pannakse Haljala spordihoones mängu kell 19.15.

Meistriliiga üleminekumängudes, kus edasipääseja selgitatakse kahe kohtumise summas, sepistas esimesena üllatuse Väike-Maarja Päästekool. Päästjad said läinud kolmapäeval kodusaalis jagu Huljast 72:62 (41:30).

Vahepeal 25-punktilises kaotusseisus olnud huljalasi säästsid kordusmängu eel hullemast Rein Ilves ja Rain Nõmm, kelle vedamisel kahandati kaotusseis viimasel veerandajal "inimlikuks". Päästekoolile tõid Taago Pikas 31, Alvar Värs 14 ja Mihkel Ital 11 punkti, Hulja kasuks viskasid Ilves 18, Nõmm 15 ja Ivo Järvala 13 punkti.

Teistes paarides tehakse üleminekumängudega algust sellel nädalal. Teisipäeval, 7. aprillil kell 20 mängivad Rakveres, Rahu hallis Rakvere SK/Tarvas/TopMarin ja MHV Consult ning samal päeval kell 19 on Simunas vastamisi kohalik Artiston ja Vinni Tammed.
06 Aprill 2009
  Kommentaarid