Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
SUMO: BARUTO EDUKAS, KITAOUJI LOOBUS

Lääne-Virumaalt Laekverest pärit vägimees Kaido Höövelson, kelle maadlejanimeks Jaapani profisumo liigas on Baruto Kaito, esineb edukalt praegu Tokios toimuval suurturniiril Aki Basho. Seni on ta võitnud kõik kolm kohtumist. Sumoliiga teisel astmel, Jonidan, kus Kaido võistleb, osaleb 254 meest ning igaüks peab neist pidama turniiri jooksul 7 matši. Iga ringiga muutuvad vastased järjest tugevamaks, sest kui esimeses ringis paigutatakse mehed reitingu alusel, siis järgmises ringis kohtuvad omavahel võitjad, kolmandas ringis kahe võiduga mehed, neljandas kolme võiduga jne. Basho võidab rikishi (profesionaalne sumomaadlrja), kelle resultaat on turniiri viimaseks päevaks 7:0. Positiivse resultaadi (kachikoshi: 7:0, 6:1, 5:2, 4:3) saavutanud rikishid viiakse üle järgmisele astmele Sandanme, negatiivse resultaadiga (3:4, 2:5, 1:6, 0:7) rikishid langevad aga tagasi madalamasse kasti Jonokuchi.

Pärnumaalt Häädemeestelt pärit Ott Juurikas, kellele jaapanlased andsid maadlejanimeks Kitaouji Otto, loobus aga kahjuks profikarjäärist ning naases Eestisse. Ott ei suutnud taluda raskusi, mis kaasnesid profisumo treeningute ja eluviisiga. See on väga kurb, sest Jaapani sumospetsialistid pidasid teda andekaks ning ennustasi talle edukat karjääri. Oma esimese ja viimase Basho lõpetasta Ott resultaadiga 5:2 ning tõusis samuti Jonidani astmele, kus oleks pidanud praegu koos Höövelsoniga võistlema.


Riho Rannikmaa
18 September 2004
  Kommentaarid