Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Markko Märtin läheb MM-tiitlit jahtima

Järgmiseks aastaks Peugeot' rallimeeskonda siirdunud Markko Märtin püüdleb maailmameistritiitli poole.

"Peugeot'l on nii auto kui ka meeskonna poolelt olemas kõik eeldused, et kõige kõrgemat eesmärki püüda," sõnas Märtin neljapäeval Tallinnas antud pressikonverentsil. "Olen kindel, et järgmisel aastal võitleb Peugeot väga tõsiselt MM-tiitli eest nii individuaalses kui ka meeskondlikus arvestuses."

Märtini sõnul oli lõppenud hooaeg tema jaoks esimene, mil sai reaalselt MM-tiitli eest võidelda. Kuid suvel erinevatel põhjustel toimunud kolm järjestikust katkestamist luhtasid selle võimaluse. Lisaks maailmameistriks tulnud prantslasele Sebastien Loebile oli Märtin ainus, kes MM-i punktiarvestuses liidrikohal oli.

"Võib-olla Fordi meeskonnas ollakse hooaja tulemuste üle pisut pettunud, kuid mina isiklikult olen hooajaga rahul. Eriti viimaste rallidega, kui võitsin järjest kaks asfaldirallit. Samuti olen enda üle uhke, et suutsin Soome MM-rallil teisena lõpetada, seda kolm nädalat pärast Argentinas toimunud rasket avariid."

Märtini kinnitusel tekkis Peugeot'sse ülemineku soov juba pool aastat tagasi, sealtmaalt käis teadlik töö selles suunas.

"Nende loobumisotsus pärast järgmist aastat tuli mulle üllatusena, kuid tuleviku pärast ma ei muretse, tipp-piloodid töötuks ei jää."

Samas tõdes Märtin, et hakkab puudust tundma ingliskeelsest keskkonnast ja eriti inglise huumorist, sest Peugeot's tuleb kohaneda suures osas prantsuskeelse eluoluga.

"Samas on hea, et meeskonna teine sõitja pole prantsuskeelsest riigist, vaid soomlane Marcus Grönholm."

Grönholmiga end Märtin päris sõbraks ei pea, kuid nad saavad juba aastaid hästi läbi.

Peugeot' ralliautoga pole Märtin sõitnud veel ühtegi meetrit, esimesed testid toimuvad järgmisel nädalal.

"Tean vaid, et see (Peugeot) on punane auto," ütles Märtin.

2005. aasta autoralli esimene etapp kihutatakse 21.-23. jaanuarini Monte Carlo lähistel.  BNS

02 Detsember 2004
  Kommentaarid