Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
FC Flora: Lilleküla staadion valmib märtsis

Jalgpalliklubi FC Flora presidendi Aivar Pohlaku kinnitusel valmib Lilleküla jalgpallistaadion järgmise aasta märtsis, vaatamata poolelioleva ehituse taaskäivitamisel ilmenud raskustele.

"Poolelioleva ehituse taaskäivitamine osutus keerulisemaks, kui alguses arvasime, aga oleme praegu sellises graafikus, et staadion valmib märtsikuus," ütles Pohlak BNS-ile. Tema sõnul tähendab see seda, et järgmised maailmameistrivõistluste valikmängud, 26. märtsil Slovakkia ja 30. märtsil Venemaaga toimuvad juba valmis staadionil.

Pohlaku sõnul oli ehituse taaskäivitamise juures kõige raskem just füüsiline pool. "Ühel hetkel pidi kõikide tööde lõikes minema edasi sellelt kohalt, kus asi umbes kolm aastat tagasi pooleli jäi," märkis Pohlak.

Lisaks sundis staadioni ümbruse teede ja tänavate ehitusega kiirustama teadmine, et sellega on vaja enne lume tulekut ühele poole saada. "Vaatamata kõigele, on ehitus normaalselt käivitunud ja seda on ka staadioni välisilme muutumisest näha," ütles Pohlak.

Jalgpallijuhi sõnul on Floral praegu riigilt saadud laenudega kõik korras, kuid riigi lubatud investeeringutega mitte.

"Valmistame ette dokumente, et täita riigiga sõlmitud lepinguid. Viimased kaks kuud on see asi seisnud maa-ameti taga, kes pole seni suutnud anda oma nõusolekut treeningväljakute kinnistu hoonestusõiguse üleandmiseks staadionit haldavale aktsiaseltsile," rääkis Pohlak.

FC Flora ja riik sõlmisid augusti lõpus kokkuleppe, mille kohaselt omandab riik 70,5 miljoni krooni eest vähemalt 40 protsenti staadioni aktsiatest. Tehing viiakse lõpuni pärast 2004. aasta lisaeelarve vastuvõtmist riigikogus. Enne tehingu lõpuleviimist finantseeritakse staadioni ehitust Eesti riigi ja Hansapanga laenude abil.

Ehitustööd Lilleküla saadionil algasid pärast pikemat pausi taas oktoobri keskel. Selleks ajaks oli lepinguid sõlmitud 24 miljoni krooni eest, lepingute sõlmimise aluseks on FC Flora ja riigi vahel sõlmitud 25 miljoni krooni suurune laenuleping.

Järgmise 25 miljoni krooni ulatuses teostatakse staadionil töid Hansapangast saadava laenuraha eest ning pärast staadioni aktsiate müümist riigile saab klubi võimaluse ehitada staadioni veel 20 miljoni krooni eest.

Lisaks kommunikatsioonide rajamisele on vaja teha suuremahulisi töid ka staadionil endal, kus esimeses järjekorras on vaja asuda staadionihoonet sulgema, mis tähendab fassaadide lõpuniehitamist ning uste-akende ettepanemist. Esmaste prioriteetide hulgas on ka katuse ehitus ja kogu hoone küttesüsteemi töölerakendamine.

Lilleküla staadionit hakati FC Flora ja Pohlaku eestvedamisel ehitama 2001. aastal. Toona nimetas Pohlak ehituse kogumaksumuseks 80 miljonit krooni. Praeguseks on ehitus aga neelanud 132 miljonit, kokku läheb staadion ilmselt maksma üle 200 miljoni krooni.

Lisaks Florale on staadioni ehituse jaoks raha andnud ka Tallinna linn ja rahvusvaheline jalgpalliföderatsioon FIFA.  BNS

03 Detsember 2004
  Kommentaarid