Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jüri Jaanson tahab järgmisel aastal maailmameistriks tulla

Ateena olümpiamängudel sõudmises hõbemedali võitnud Jüri Jaanson teatas neljapäeval, et jätkab sõudmist veel vähemalt aasta.

"Minult on palju küsitud, mis saab edasi. Olen otsustanud jätkata sõudmises veel vähemalt ühe aasta. Ja ma tahan olla 2005. aastal maailmameister kas siis ühesel, kahesel või neljasel paadil," ütles Jaanson Pärnu Postimehe teatel neljapäeva õhtul sõudeliidu olümpialaste autasustamisõhtul Pärnus.

Ta lisas hiljem, et polnud üritusele tulles sellist sõnavõttu kavandanud, kuid tegi seda eneselegi ootamatult.

Eesti olümpiakomitee juht Mart Siimann nimetas Jaansoni avaldust päeva olulisimaks uudiseks.

Samal õhtul kirjutati alla Eesti rahvuskultuuri fondi allfondi moodustamise lepingule, mis hakkab kandma Jüri Jaansoni nime ja toetama noorsõudjaid.

Lepingu allkirjastasid Eesti rahvuskultuuri fondi nõukogu esimees Eri Klas ja Eesti sõudeliidu endine president Peeter Mardna. Mardna ütles, et tegemist on sündmusega, mis läheb ajalukku, sest esimest korda moodustatakse olümpiamedali saanud sportlase nimeline rahvuskultuuri fondi allfond, millest hakatakse toetama üht noorsportlast aastas.

Mardna sõnul ei soovinud Jaanson algul, et fond hakkaks tema nime kandma, kuid jäi siiski nõusse. Fondi nõukogusse kuuluvad Jaansoni kõrval Tõnu Endrekson, Aleksander Šilin ja Mardna, kes otsustavad, milline sportlane toetuse saab.

Nimelise fondi moodustamiseks peab selles olema vähemalt 100.000 krooni. Poole sellest annetas kohe Jaanson ise, sama suure suure summa pani välja sõudeliidu president Rein Kilk.

Järgnenud annetuste ja oksjoniga tõusis summa üle 200.000 krooni.  BNS

02 Oktoober 2004
  Kommentaarid