Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Andres Sõber: sain EM-ilt palju kasulikku

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste koondise Euroopa meistrivõistluste B-divisjonis kümnendale kohale tüürinud Rakvere palliklubi loots Andres Sõber usub, et Slovakkiast saadud kogemused on heaks pagasiks edaspidises töös. Mõndagi seal nähtust kavatseb ta edaspidi rakendada töös Rakvere meestega.

Kuidas EM-i B-divisjoni ettevalmistustsükli ja mängudega rahule jäite?

Mulle väga meeldis. Tahtsingi selliseks pooleteiseks kuuks koondise kokku võtta. See on midagi muud kui klubi tasemel - võtad, valid välja mängijad ja selekteerid ning lähed siis kaheteistkümnega mängima. Mul käis neid läbi 18-19.

Kokkuvõttes on hinnangut raske anda. Tulemuste põhjal võib ühe hinnangu anda aga teisest küljest... Mängisime väga kõvas alagrupis.

On teatud asjad, mida meil ei ole - näiteks korvialust jõudu. Ukrainal (tõusis koos Islandiga tulevaks aastaks A-divisjoni - toim.) olid seal 220 cm ja 210 cm pikad tsentrid. Lukemburgil ja Inglismaal olid väga kõvad pundid.

Jäin rahule, sest jaksasime need kümme päeva vastu pidada, kuigi meil kõik kohad ei olnud eriti hästi täidetud. Korvialuseid mängijaid, nagu ütlesin, meil sisuliselt polnudki.

Millal viimati koondise tüüri juures olite?

Koondise tüüri juures ma otseselt rohkem ei olegi olnud kui kunagi 1973-1974 aastakäigu poistega tegin. Seal mängisid teiste hulgas Martin Müürsepp, Valmo Kriisa ja Vallo Reinkort. See oli viisteist-kakskümmend aastat tagasi kui käisime mingil minifestivalil. Need poisid olid siis 9-10-aastased.

Mida Rakvere palliklubisse kuuluva Mihkel Kure mängu kohta EM-il kostate? Statistikat vaadates tundus, et rünnakul ta end eriti tagasi ei hoidnud.

Oleme treeninud ja see on päevselge, et viskekäsi on tal ikka kuratlikult hea. Ta elas minu mängujoonisesse kiirelt sisse, et polnud viga midagi. Saan öelda ainult kiidusõnu. Lisaks oli ta terve turniiri peale lõpuks resultatiivsuselt teine mees. Vaata, et oleks peaaegu ära pannud.

Kas ta võib nüüd Eesti meistriliigas rohkema mänguajaga arvestada?

Seda on raske ette ära öelda, sest meestega mängimine on hoopis midagi muud. Tal on kõik eeldused mängida sel hooajal kõrgliigas. See on temas endas kinni.

Millised muljed teile Slovakkias korraldatud EM-i turniirist jäid?

Korralduse värk oli seal parajalt pilla-palla. Ühel õhtul öeldi, et homme mängu ei ole aga hommikul öeldi, et ikka on. Teisel õhtul öeldi, et mäng on kell 13, kuid hommikul vara sain teada, et 20.30.

Kokkuvõttes on muljed siiski normaalsed. Koht, kus elasime, oli samuti hea. Nägime kõvasti teiste taset, mängu ülesehitust. Sain enda jaoks juba palju kasulikku. Usun, et kui meil hakkab Rakvere poistega kenasti minema, siis kindlasti ka tänu sel turniiril hangitud kogemustele.
02 August 2005
  Kommentaarid