Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kalev pidi võidu nimel pingutama

Rakvere palliklubi alustas uut aastat SEB Ühispanga korvpalli meistriliigas võitluslikult. Ehkki reedel tuli koduplatsil valitsevale meistrile BC Kalev/Cramole alla vanduda tulemusega 75:98 (37:51), ei kajasta need numbrid kohtumise tegelikku kulgu.

Virulased said Rakvere spordihalli kogunenud veidi enam kui tuhande pealtvaataja rõõmuks hea stardi, juhtides suurema osa esimesest veerandajast kümne-üheteistkümne punktiga. Esimese mänguperioodi lõpuks vastast ilmselt veidi alahinnanud kalevlased ärkasid ja suutsid vahe kahandada minimaalseks - 20:22.

Teist veerandaega dikteeris juba kindlakäeliselt külalismeeskond, kes pääses poolajavaheajale puhkama eduseisul 51:37. Kalevi edukamatena olid selleks hetkeks visanud Gert Dorbek 15 ja Rait Keerles 11 punkti. Rakvere poolelt vastas Saulius Dumbliauskas neile 11 punktiga.

Teise poolaja alguses tegutsesid taas paremini väljakuperemehed, kes suutsid kolmanda veerandaja lõpuks kahandada kaotusseisu vaid kuuele punktile - 62:68. Kuigi neljandal veerandajal pääseti Kalevile korraks veel päris kandadele (68:70), loodetud pööret see siiski ei toonud.

Kohtumise viimased minutid kulgesid juba mõlema meeskonna noorema generatsiooni mängijate omavaheliste tõestamiste tähe all.

Kalevi resultatiivsematena kogusid Gert Dorbek 19, Rait Keerles 17, Heiko Niidas 14, Howard Frier 12, Tanel Kaljula 11 ja Victor Gonzales 10 (seitse vaheltlõiget) punkti. Rakvere eest skoorisid Saulius Dumbliauskas 21, Saulius Raziulis 16 (lisaks seitse resultatiivset söötu) ning Ando Tagamets ja Priit Lokutšievski võrdselt 12 punkti.

Mängujärgsed kommentaarid

Aivar Kuusmaa, BC Kalev/Cramo peatreener:

Eesmärk oli kõiki mängijaid mängitada aga kahjuks Rakvere tegi meil elu nii kibedaks vahepeal, et alles viimaseks kolmeks minutiks saime kaks noort sisse panna. Mina olen positiivselt üllatunud, et Rakvere niimoodi vastu punnis.

Võib olla meil osad mehed mõtlesid pärast head partiid Piritaga, et nad ongi nii head ja täna ei mänginud. Need kaks mängu olid põhimõtteliselt meile kontrollmängudeks enne kolme väga tähtsat mängu Balti liigas. Loodan, et nendest oli meestele kasu, sest peale aastavahetust sai kõvasti trenni tehtud ja nad said ennast nüüd lahti joosta.

Andres Sõber, Rakvere PK peatreener:

Tulime esimesel veerandajal tõesti kenasti toime. Aivar võib olla ei pannud alguses seda kõige kõvemat koosseisu sisse. Teine veerand oli jälle selline, kus meid löödi kaitsega rivist välja - see oli küll vahepeal päris tappev.

Meie poiste puhul oli hea see, mida olen üldse viimasel ajal täheldanud, et nad rabelevad ikka lõpuni välja. Ega ma võidu peale ei julgenudki mõelda nii kangesti aga tore oli, et vastane sai tõesti alles kaks-kolm minutit enne lõppu rahulikumalt hingata.

Osad oma mängijad paistsid silma positiivsema poole pealt, teised jälle, kellelt lootnuks ise enamat, mitte.

Kalevi eesmärk on mitte anda ära kohta Eesti liiga kahe parema hulgas. Meie peame jälle omakorda üritama mängida nii, et igast korrast jääks meeldiv maik. Küllap saame siis play offis praegu õpitud asju ka ära kasutada.